Battlefield 1 będzie najbrutalniejszą odsłoną serii?

0
Battlefield 1
Rate this post

W Battlefield 1 do dyspozycji będzie nie tylko broń palna, ale i także wiele prymitywnych narzędzi, którymi można zadać równie skuteczne, a nawet większe obrażenia.

Andreas Morell, producent trybu multiplayer w Battlefield 1 w swojej wypowiedzi dla Official Xbox Magazine podkreślił:

„Kiedy patrzysz na pełne oblicze wojny, masz powietrze, ląd i wody. Walka na utwardzonym gruncie w dużej mierze wyglądała tak: jeśli postawisz się w pozycji ówczesnego żołnierza, który mógł korzystać ze swojego dzieła sztuki w postaci pistoletu maszynowego, a tuż za rogiem czeka gość z wielką okopową buławą i czujesz się prawie jak w średniowieczu. To zderzenie dwóch światów, które według nas koniecznie trzeba było uwzględnić w grze, gdyż wiele jej daje”

Najnowsza odsłona serii Battlefield ma przedstawiać o wiele bardziej brutalne sceny, co wynika z faktu, iż nacisk w grze położono również na rozbudowaną walkę na bliskim dystansie. Świadczy o tym również rozbudowany arsenał prymitywnej broni. Andreas Morell w swoim wywiadzie zawarł jeszcze jedno ważne zdanie:

„To brutalna strona wojny; taki rodzaj walki w Battlefieldzie 1 jest brutalny i osobisty”

Miejmy nadzieje, że twórcy powiedzą coś więcej na temat najnowszej odsłony gry na tegorocznej imprezie EA Play, która odbędzie się 12 czerwca 2016 o godz. 22:00.