Biznesowe urządzenie klasy premium

Na rynku występuje on w trzech wersjach i kilku konfiguracjach. Każda z nich charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dobrze wykonaną obudową i eleganckim designem. Jak prezentują się pozostałe parametry?

Osiągi nie są najważniejsze

Warto zacząć od początku, czyli analizy wykorzystywanych procesorów. Te zaś w pierwszej kolejności wyróżniają się bardzo niskim poborem energii. Podkreślić w tym miejscu należy fakt, iż HP EliteBook 1040 zakupić można w wersjach G1, G2, G3. Na najwięcej pozwoli modeli G3, który korzysta z układów Intel Core szóstej generacji (w przypadku starszych modeli jest to kolejno czwarta i piąta generacja). Warto rozglądać się przede wszystkim za konfiguracją wyposażoną w procesor Intel Core i7-6600U.

Jest to typowy układ montowany w laptopach biurowych. W tym przypadku EliteBook 1040 nie wyróżnia się ani na minus ani na plus. Nieco inaczej sprawa wygląda z kartą graficzną. Omawiane laptopy wykorzystują bowiem wyłącznie jednostki zintegrowane, co jest potwierdzeniem faktu, iż nie o moc obliczeniową w tym laptopie chodzi. Wszyscy, dla których dedykowana karta graficzna jest istotna, powinni więc zainteresować się innymi modelami, takimi jak chociażby HP ProBook 470, którego zakupić możemy w wersji z AMD Radeon R7 M340 z 2 GB pamięci RAM.

Solidność wykonania

W ten sposób przechodzimy jednak do kwestii, które stanowią o sile HP EliteBook 1040. Mowa przede wszystkim o 14-calowej matrycy, która gwarantuje rozdzielczość Full HD (1920×1080) lub QHD (2560×1440). Zapewnia ona bardzo wyrazisty obraz z żywymi kolorami, co będziemy mogli zauważyć natychmiast. Specjalny profil sprzętu potwierdzany jest również za sprawą obudowy, która jest przede wszystkim bardzo elegancka. Do jej przygotowania użyto nie tylko tworzyw sztucznych, ale również elementów metalowych, dzięki czemu jest ona wytrzymała.

Omawiany laptop zagwarantować ma również szybki przesył danych, dlatego korzysta on z dysków SSD. Maksymalna ich pojemność może wynieść 512 GB. Podkreślić należy również fakt, iż najmocniejsza konfiguracja laptopa jest w stanie obsłużyć do 16 GB pamięci RAM DDR4-2133. Pewnymi dodatkami wpisującymi się w profil biznesowy sprzętu są czytnik linii papilarnych, stacja dokująca oraz podświetlana klawiatura.

Dla wielu największą wadą EliteBook 1040 będzie jego wysoka cena. Poszczególne modele kosztują bowiem średnio około 6000 złotych. Taki koszt za standardowy procesor i zintegrowaną kartę graficzną nie wszystkim może wydać się opłacalny, jednak należy pamiętać o tym, że laptop stworzony został przede wszystkim do pracy w biurze, gdzie najważniejsza wydaje się być wspomniana już kultura pracy, a także możliwość skorzystania z szybkich dysków twardych i przyzwoitej matrycy. Pod tym względem laptop od HP powinien spełnić oczekiwania.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępniamy Twojego adresu e-mail. Wymagane pola są oznaczone *