Zagrali dla małych pacjentów kliniki Przylądek Nadziei

0
Rate this post

Zebrano ponad 73 tys. zł dzięki charytatywnej inicjatywie polskich graczy

W ubiegłym roku polscy gracze zachęcali do przekazywania dobrowolnych wpłat wspierających działania kliniki Budzik, pomagającej osobom po ciężkich urazach mózgu. W ten sposób dzięki darczyńcom udało się zebrać prawie 36 000 złotych, które zasiliły konto fundacji „AKOGO?”. W tym roku gracze oraz zaproszeni goście ponownie zwarli szyki, aby przynieść wsparcie małym pacjentom kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Trwającą aż 36 godzin internetową transmisję śledziło w sumie ponad 130 000 osób. Dzięki ofiarodawcom udało się podwoić ubiegłoroczną kwotę i zebrać niebagatelną sumę ponad 73 000 złotych, która zasiliła konto kliniki niosącej pomoc dzieciom walczącym z chorobami nowotworowymi. W akcję zaangażowało się ponad 30 osób, w tym gwiazdy e-sportu oraz znani youtuberzy i streamerzy, którzy wraz ze swoimi fanami przyczynili się do końcowego powodzenia.

Szpital często staje się dla pacjentów przez długi czas drugim domem. Aby oderwać ich od szarej codzienności i podarować małą chwilę radości, ufundowano również zestaw do wirtualnej rzeczywistości wraz z nowoczesnym komputerem do jego obsługi. To namacalny prezent dla dzieci, by mogły osobiście doświadczyć przeżyć, których ze względu na pobyt w szpitalu nie mogą doznać w realnym świecie. Wspierająca akcję inicjatywa non-profit Virtual Dream, zajmującą się tworzeniem materiałów VR, zobowiązała się dostarczyć małym pacjentom odpowiednie dla nich treści.

Działająca od ponad dwudziestu pięciu lat fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” pomogła tysiącom podopiecznych, przybywających z całej Polski na leczenie do Wrocławia. Organizacja porywa się także na wielkie projekty, a takim była budowa Przylądka Nadziei, najnowocześniejszego w Polsce dziecięcego szpitala onkologicznego, w którym od listopada 2015 roku leczą się mali pacjenci. Fundacja pomaga dzieciom na wiele różnych sposobów m.in. poprzez zakupy bardzo drogich leków, wyposażaniu kliniki w nowoczesny sprzęt oraz zapewniając pacjentom rehabilitację i opiekę psychologiczną.

Nvidia Charity Stream