Impreza firmowa – jakie atrakcje wybrać?

0
Rate this post

Chcesz zorganizować imprezę firmową dla swoich pracowników? Zastanawiasz się, jakie atrakcje zapewnią najwięcej rozrywki? Dowiedz się, co zrobić, by impreza firmowa była niezapomniana i przyniosła wiele korzyści.

Impreza firmowa i jej cele

Organizacja eventu firmowego ma na celu nie tylko dobrą zabawę, ale przede wszystkim integrację współpracowników. Bardzo często imprezy tego typu łączą w sobie elementy rozrywki, rywalizacji, ale także edukacji. Wszystko po to, by zbudować relację pomiędzy pracownikami i poprawić komunikację w zespole, która przełoży się na codzienną współpracę zawodową. Impreza firmowa może być również doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy i przedstawienia celów na kolejne miesiące czy lata.

Impreza firmowa – jakie przynosi korzyści?

Impreza firmowa to doskonała okazja do tego, by porozmawiać również na tematy inne niż te zawodowe. Dzięki temu pracownicy poznają nieznane dotąd elementy swojej osobowości i zacieśniają relacje. Praca w zespole ludzi, którzy się lubią i czują się ze sobą swobodniej jest zdecydowanie przyjemniejsza i minimalizuje ryzyko pojawienia się konfliktów. Ponadto imprezy tego typu to doskonały sposób na budowanie zaufania, naukę delegowania zadań czy pracę zespołową. Warto mieć to na uwadze planując event tego typu. Należy bowiem zaplanować atrakcje w taki sposób, by wypracowane dzięki nim umiejętności można było przełożyć na codzienne zawodowe obowiązki w konkretnej branży.

Atrakcje na imprezy firmowe

Pomysłów na imprezy firmowe jest całe mnóstwo. Wszystko zależy od preferencji i budżetu, jakim dysponujesz.

Wieczór planszówek

Pierwszym pomysłem są gry planszowe i nie tylko. Opcja ta nie wymaga dużych nakładów finansowych – imprezę możesz zorganizować w siedzibie swojej firmy i poprosić pracowników o przyniesienie różnego rodzaju gier planszowych. Ważne, aby były one dostosowane do większej ilości osób, by możliwa była współpraca grupowa.

Escape room

Wspólna wycieczka do escape room’u to doskonały pomysł na to, by zmobilizować pracowników do wspólnego działania. Każdy ma bowiem jeden cel – rozwiązanie zagadki. Uda się to tylko dzięki sprawnej współpracy i komunikacji pomiędzy poszczególnymi uczestnikami gry. Bardzo prawdopodobne, że przełoży się to również na zachowania w pracy.

Imprezy tematyczne

Typowe taneczne imprezy tematyczne pozwalają na integrację, a także wymagają zaangażowania związanego z przygotowaniem tematycznego przebrania i dekoracji. Do najpopularniejszych należą te w stylu hawajskim, lata 20. czy czasy PRL-u.

Wirtualna rzeczywistość

Doskonałym uzupełnieniem każdej imprezy firmowej może być również wirtualna rzeczywistość. Dużym ułatwieniem jest to, że możesz wynająć całe stanowisko VR, niezależnie od tego, czy organizujesz imprezę w siedzibie swojej firmy czy piknik na otwartym powietrzu. Atrakcje VR na imprezy firmowe cieszą się ogromną popularnością ze względu na wspólne doświadczanie niemożliwego. Dzięki bogatej ofercie aplikacji i gier możliwa jest rywalizacja (np. wyścigi rajdowe) czy wspólna podróż w kosmos. VR daje również możliwość pobudzenia kreatywności.

Decydując się na atrakcję VR na imprezę firmową zapewnić swoim pracownikom niezapomniane wrażenia, które z pewnością pozostaną z nimi na długo.