Tworzenie gier w Microsoft Azure – jakie możliwości oferuje platforma?

0
Rate this post

Azure to platforma chmurowa firmy Microsoft, która oferuje swoim użytkownikom wiele różnych możliwości. Zbudowana jest z grupy trzech technologii, które pozwalają programistom na tworzenie aplikacji uruchamianych na komputerach oraz w chmurze. Jedną z nich jest możliwość tworzenia za jej pomocą gier. Co programistom tworzącym gry oferuje aktualnie Microsoft Azure i jak rozpocząć swoją przygodę z tą platformą?

Azure gaming, czyli tworzenie gier na platformie Microsoftu

Programiści korzystający z platformy Microsoft Azure mają możliwość tworzenia i uruchamiania swoich gier za pomocą globalnej chmury oraz szeregu specyficznych usług. Za pomocą Azure możliwe jest projektowanie gier na różne platformy, począwszy od komputerów, poprzez konsole i urządzenia mobilne, a kończąc na grach uruchamianych w przeglądarce internetowej. Programiści zyskują możliwość korzystania z dynamicznego skalowania środowiska gry oraz jego dostosowywania do ponad 50 regionów świata.

Platforma Microsoft Azure jest obecnie uznawana za jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań tego typu, co docenią zwłaszcza wymagający deweloperzy, dla których bezpieczeństwo tworzonych przez siebie rozwiązań ma szczególne znaczenie. Wszystkie dane przechowywane w chmurze Microsoft Azure są chronione przez atakami typu DDoS, a o bezpieczeństwo danych dbają regularnie wykonywanie kopie zapasowe, które zapewniają natychmiastowe przywrócenie do funkcjonalności danych i aplikacji przechowywanych i udostępnianych na platformie.

Programiści mają ponadto do dyspozycji usługę Azure PlayFab, która pozwala im na wygodne zarządzanie usługami gier, analizowanie danych oraz daje dostęp do praktycznych narzędzi, dzięki którym możliwe jest szybsze wprowadzenie gry na rynek, obniżenie jej kosztów oraz wydłużenie cyklu życia. Gry mogą być testowane i uruchamiane na tysiącach urządzeń pracujących pod kontrolą systemów Android i iOS, co pozwala wykryć i wyeliminować wszystkie błędy zanim gotowy projekt trafi do odbiorców.

Szkolenia Azure, czyli pierwsze kroki na platformie Microsoft Azure

Aby możliwe było poznanie wszystkich możliwości platformy Microsoft Azure konieczne jest nauczenie się jej obsługi od samych podstaw. Tylko w taki sposób możliwe jest bowiem pełne wykorzystanie funkcjonalności tego rozbudowanego narzędzia. Na zapoznanie się z tą popularną usługą firmy Microsoft pozwalają specjalistyczne szkolenia Azure, które są swoistym wprowadzeniem i pierwszym krokiem do obcowania z platformą.

Szkolenia Azure zapewniają wszystkim uczestniczącym w nim osobom zdobycie wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności, które są niezbędne do zarządzania usługami Microsoft Azure. W trakcie kursu uczestnicy dowiadują się takich przydatnych informacji, jak m. in. zasady zarządzania subskrypcją za pomocą Azure PowerShell i Microsoft Visual Studio, tworzenia i konfigurowania maszyn wirtualnych, podsystemów dyskowych i sieci wirtualnych, korzystania z baz danych oraz zarządzania uwierzytelnianiem i integracją z aplikacjami. Po zakończeniu szkolenia Azure w ACS DAGMA każdy jego uczestnik otrzymuje oficjalny imienny certyfikat Microsoft, który potwierdza zdobyte w trakcie kursu umiejętności.

Znajdź więcej szkoleń na https://www.acsdagma.com.pl/