Jaki telewizor do PlayStation 5 i Xbox Series X – sprawdź!

0
Rate this post

Jeszcze w tym roku swoją premierę mają mieć najnowsze konsole od Sony i Microsoft. Zgodnie z zapowiedziami pozwolą grać w jakości 8K oraz 120 klatkach na sekundę. Nie ma wątpliwości, że najnowsze gry będą zachwycać swoim wyglądem. By jednak być rzeczywiście w stanie zauważyć różnicę, trzeba posiadać odpowiedni sprzęt. Sprawdziliśmy, jaki telewizor do PlayStation 5 i Xbox Series X wybrać! Najnowsza konsola nie zagwarantuje nam wyjątkowych doznań, jeśli zostanie podłączona do przestarzałego urządzenia. Z tego względu zapaleni gracze powinni poważnie zastanowić się nad zainwestowaniem w dodatkowy sprzęt. Na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę, by wybrać odpowiedni model? Dowiedz się, jaki telewizor do PlayStation 5 i Xbox Series X kupić!

Co zmieni się w wyświetlaniu obrazu dzięki PlayStation 5 i Xbox Series X?

Zarówno Microsoft jak i Sony reklamują swoje konsole jako sprzęt generujący obraz w jakości 8k. Póki co bardziej realistyczne są zapewnienia o 4k i 120 FPS (ang. frames per second – klatki na sekundę). W takiej jakości gry mają być niezwykle płynne, realistyczne oraz wyraziste. Z czasem przekonamy się, czy twórcy ekskluzywnych tytułów na PlayStation 5 podołali wyzwaniu stworzenia gier w takiej jakości.

Wszystkie propozycje z silnikiem pod maksymalnie 30-60 klatek nie będą lepiej wyglądać dzięki najnowszym konsolom. Mogą jednak działać nieco płynniej, a dzięki wyższemu odświeżaniu gracze w mniejszym stopniu odczują tzw. input lag, czyli opóźnienia w trakcie rozgrywki. Może się wydawać, że to niewiele, ale przy grach zręcznościowych lub online multiplayer liczy się każdy ułamek sekundy. Bardzo dobre opracowanie i dokładne wyjaśnienie tego jaki telewizor wybrać do najnowszej konsoli PS5 znajdziesz w artykule na blogu 4console.pl – https://4console.pl/content/21-jaki-wybrac-telewizor-do-konsoli-playstation-5.

Co musi posiadać telewizor do PlayStation 5 i Xbox Series X?

Telewizor do PlayStation 5 i Xbox Series X przede wszystkim powinien zapewniać jakość 8K lub 4K. Do tego koniecznie musi posiadać HDMI 2.1, czyli złącze nowszej generacji. Tylko ten przewód pozwala osiągnąć rozdzielczość 4k w 120 FPS. HDMI 2.0 umożliwiało tylko maksymalnie120 Hz i rozdzielczość 1440p. Podłączenie urządzenia do gorszego telewizora nie przeszkodzi w rozgrywce, ale będzie wyświetlana na bardzo przeciętnym poziomie. Tylko na nowoczesnym sprzęcie będzie można dostrzec oraz docenić świetne parametry najnowszych konsol.

Póki co w praktyce producentom telewizorów nie opłacało się produkować modeli z 8K, dlatego najlepsze propozycje pojawią się na rynku z pewnością po premierze nowych konsol. Z tego względu wiele osób planuje wstrzymać się z kupnem tego kosztownego kompletu przynajmniej z rok, tak by być w stanie rzeczywiście w pełni z niego skorzystać. Warto zaczekać, ponieważ po takim czasie konsole oraz gry na nie będą nieco tańsze w Internecie, np. na 4console.pl.

Jaki telewizor do PlayStation 5 i Xbox Series X wybrać?

Jednymi z najpopularniejszych modeli są produkty Samsung. HDMI w standardzie 2.1 można znaleźć we wszystkich nowych telewizorach 8K QLED z 2020, m.in.: Q950TS, Q900TS i Q800T. 4K i 120 FPS gwarantują z kolei modele Q90 QLED 4K oraz Q900R QLED 8K, które jednak wykorzystują nadal HDMI 2.0.

Sony zapowiedziało na koniec roku premierę telewizorów idealnie dostosowanych do parametrów PlayStation 5, czyli też Xbox Series X. Nic dziwnego, że firma inwestuje w sprzęt, który będzie kompatybilny z własnym produktem. Najwyższe jakości obsługiwać mają modele LCD oraz OLED.

LG jako jedna z pierwszych firm zaczęła wprowadzać w swoich produktach porty HDMI 2.1. Odpowiednie są modele OLED, m.in. B9, C9, E9 i W9. Sprawdzą się również LCD Nanocell 4K: SM98 i SM90. Większość zapowiadanych na rok 2020 telewizorów świetnie będzie się sprawować także w połączeniu z PlayStation 5 lub Xbox Series X. Wśród nich wymienić można np. OLED 4K BX, rolowany RX czy 8K ZX. Nowy standard HDMI pojawi się też w wybranych produktach LCD.

Wiedząc już, jaki telewizor do PlayStation 5 i Xbox Series X wybrać, zaplanuj inwestycję w sprzęt na dogodny moment. Już w kilka miesięcy po premierze możesz znaleźć go wraz z grami na 4console.pl w korzystnej cenie. Nie spiesz się z decyzją – jeśli wstrzymasz się odpowiednio długo, będziesz mógł w pełni cieszyć się najwyższą jakością rozgrywki!