GTA V – fabularne rozszerzenie zastąpione mapami do GTA Online?

0
Grand Theft Auto
Rate this post

W sieci właśnie pojawiła się plotka o rzekomym porzuceniu prac nad rozszerzeniem do GTA V i rozwinięciem GTA Online.

Spotkaliśmy się już z wieloma niedopowiedzeniami ze strony Rockstar. Kilkukrotnie pojawiała się ze strony twórców wzmianka o dodatku, a zaraz po niej szybka zmiana zdania. Jednak coś musiało być na rzeczy, gdyż w necie zaczęły pojawiać się wieści sugerujące nadejście rozszerzeń.

Jednak nic nie dorówna przeciekowi, na który natknęli się gracze na oficjalnym forum GTA… Zostały tam bowiem opublikowane plany deweloperów dotyczące rozwoju Grand Theft Auto V. Gra rzeczywiście miała otrzymać spore rozszerzenia, jednak przez spore zainteresowanie GTA Online twórcy zmienili zdanie.

Gra ma zostać powiększona o następujące elementy:

  • North Yankton i Liberty City – pierwszy płatny DLC, dodatkowa mapa do GTA Online, premiera we wrześniu 2017 roku
  • San Fierro i Las Ventures – drugi płatny DLC, dodatkowa mapa do GTA Online, premiera w październiku 2018 roku

W Liberty City ma znaleźć się nawet kasyno, w którym będziemy mogli liczyć na liczne atrakcje, jednak żetonów nie kupimy za realną gotówkę. Ciekawym jest także fakt, że oba DLC mają kosztować tyle, co cała produkcja.

Mimo, że nie są to oficjalnie potwierdzone informacje, to czy kogoś to wszystko dziwi? Twórcy wielokrotnie zaznaczali, że GTA Online cieszy się ogromną popularnością, a dochody z ostatnich 12 miesięcy sięgają 700 milionów dolarów. Większość kasy pochodzi właśnie z trybu sieciowego.