Komputery poleasingowe – co warto o nich wiedzieć?

0
Komputery poleasingowe – co warto o nich wiedzieć?
Rate this post

Na temat komputerów poleasingowych krąży wiele mitów, więc potencjalni kupujący często obawiają się takiego zakupu. Całkowicie niesłusznie, bo komputery poleasingowe są całkowicie bezpieczne i bardzo funkcjonalne. Zobacz, co powinieneś o nich wiedzieć.

Ile lat mają komputery poleasingowe?

Nieprawdą jest, że komputery poleasingowe to sprzęty przestarzałe technologicznie i tym samym zniszczone. Tak naprawdę umowa leasingowa między leasingobiorcą a leasingodawcą trwa maksymalnie 2-3 lata, więc tyle też użytkuje się komputery, które później trafiają do odsprzedaży. Takie komputery są użytkowane wyłącznie w firmach, a więc sposób ich użytkowania jest też specyficzny i dla późniejszego kupującego – korzystny. Z uwagi na 8-godzinny czas pracy, wiemy, że komputer poleasingowy nie był użytkowany 24 godziny na dobę, tylko kilka godzin dziennie (w biurach nie obowiązuje raczej zmianowy system pracy). To gwarantuje, że Twój komputer nie będzie nadmiernie wyeksploatowany i może Ci służyć jeszcze przez długi, długi czas. Nieprawdą jest, że komputery poleasingowe są bardzo stare i tym samym nie można na nich wydajnie pracować.

Czym różni się komputer używany od poleasingowego?

Zasadniczą różnicą między komputerem używanym i poleasingowym, jest jakość. Jeśli kupujesz komputer poleasingowy, to wiesz, że to będzie sprawdzony i naprawdę dobrze działający sprzęt. Masz pewność, że jest wolny od złośliwego oprogramowania i że ma zadeklarowane parametry. W końcu sprzedaje go firma, a w takich przypadkach masz zagwarantowaną jakość odpowiadającą opisowi. Prywatny sprzedający mógł mocno eksploatować sprzęt i w dodatku mógł nie obchodzić się z nim tak, jak wymaga tego producent. To z kolei mogło wpłynąć realnie na stan komputera, przez co jego żywotność została obniżona. Prywatni sprzedający zwykle zaopatrują się w komputery z niższej albo ze średniej półki cenowej, natomiast w przypadku zakupu komputera poleasingowego mamy pewność, że będzie to najwyższej klasy sprzęt.

Jak wygląda kwestia gwarancji na poleasingowy komputer?

Komputery poleasingowe są sprzedawane z gwarancją. W przypadku sklepu www.mdmkomputery.pl mowa jest o 12- miesięcznej gwarancji, więc jeśli w tym czasie komputer będzie miał jakąś usterkę, zostanie ona naprawiona na koszt sprzedającego. To dla klienta ogromne zabezpieczenie i pewność, że kupuje komputer w pełni sprawny i nie musi się obawiać, że wyda pieniądze na coś, co nie będzie spełniało jego oczekiwań. W dodatku w sklepie MDM Komputery wszystkie komputery i laptopy poleasingowe mają legalny system Windows 10 oraz bardzo dobre parametry. Nie ma znaczenia, o jaką markę komputera chodzi, zawsze można liczyć na gwarancję, która będzie obejmowała wszystkie uszkodzenia niewynikające z niewłaściwej eksploatacji.

Gdzie najlepiej kupić komputer poleasingowy?

Większość kupujących woli kupić komputer w sklepie stacjonarnym, obawiając się, że ten zakupiony przez internet będzie wyglądał całkowicie inaczej. To nieprawda. Firmy sprzedające komputery poleasingowe doskonale opisują konkretne sprzęty, zamieszczają ich realne zdjęcia oraz dokładają wszelkich starań, żeby produkty, które dotrą do kupujących były zgodne z umowami. To z kolei przekłada się na renomę tych firm i na zainteresowanie ofertą kolejnych klientów. Bez względu na to, czy interesują Cię laptopy poleasingowe, czy komputery, a może drukarki lub monitory, w internecie możesz je kupić całkowicie bezpiecznie, a dodatkowo w wielu przypadkach również o wiele taniej. Różnica wynosi nawet kilkadziesiąt procent.