Drukarki przemysłowe

0
Drukarki przemysłowe
Rate this post

Drukarki przemysłowe są dzisiaj podstawowym narzędziem pracy we wszystkich miejscach, gdzie konieczne jest drukowanie dużych ilości etykiet.

Są przystosowane do ciągłej pracy, a przy tym jednocześnie proces druku jest szybki i precyzyjny. Dzięki wzmocnionej konstrukcji i obudowie, drukarki przemysłowe nadają się do pracy w trudnych warunkach, w miejscach zanieczyszczonych, mocno wilgotnych, słabo wilgotnych czy zapylonych. Drukarki przemysłowe to urządzenia służące do nanoszenia oznaczeń zmiennych (na przykład: termin przydatności, data i czas produkcji, numer partii, lokalizacja, kody d2 i data matrix, symbole graficzne i inne niezbędne informacje) na różne produkty i opakowania. Są one bowiem w stanie oznaczyć niemalże każdy rodzaj powierzchni.

Każda drukarka przemysłowa charakteryzuje się przede wszystkim niezwykłą niezawodnością i wydajnością. Są to urządzenia stworzone z myślą o pracy w ciężkich warunkach. Coraz więcej producentów dba również o to, aby drukarki były intuicyjne i proste w obsłudze – nie wymagając długiego szkolenia nowych pracowników oraz ciągłego nadzoru – dzięki temu pracownicy mogą skupić się na innych zadaniach w czasie, gdy urządzenie zrobi inną prace za nich. Urządzenia te mają również możliwość integracji z dowolnym systemem kontrolnym. Komunikacja z operatorem odbywa się tu za pomocą złączy USB, RS232 i specjalistycznych gniazd.

Drukarki przemysłowe przystosowane są do przeróżnych celów, dlatego też można stosować je na liniach produkcyjnych w wielu branżach:

⦁ przemysł spożywczy,
⦁ przemysł chemiczny,
⦁ przemysł farmaceutyczny,
⦁ przemysł logistyczny,
⦁ przemysł kosmetyczny,
⦁ przemysł budowlany,
⦁ przemysł transportowy.

Wykorzystywane są do drukowania etykiet zbiorczych, transportowych, magazynowych, tabliczek znamionowych czy innych etykiet specjalnych odpornych na szkodliwe działania zewnętrzne (zarówno mechaniczne jak i chemiczne). Bardzo popularnym przeznaczeniem drukarek przemysłowych jest znakowanie produkcji i magazynów, jednak przez ich sporą wagę nie nadają się one do ciągłego transportu czy przenoszenia między różnymi stanowiskami. Lepiej zbyt często nie zmieniać ich położenia.

Prz wyborze idealnej dla siebie drukarki przemysłowej, ważne jest, aby dokładnie przypatrzyć się jej pod kątem:

  • Jakości drukowanych etykiet,
  • Zawartości zestawu dołączonego do drukarki,
  • Sposobu łączności z innymi kompatybilnymi urządzeniami,
  • Warunków, w jakich może pracować,
  • Maksymalnej ilość etykiet, jaka może być przez nią wydrukowana.