Mapy w Battlefield 1 i zmienna pogoda

0
Battlefield 1

Jaki wpływ na rozgrywkę w Battlefield 1 będzie miała zmienna pogoda?

Zgodnie z zapowiedziami twórców w Battlefield 1 podczas rozgrywki towarzyszyć będzie nam zmienna pogoda. Co prawda sam mechanizm zmieniających się warunków atmosferycznych nie jest żadną nowością, lecz pogoda w BF1 będzie miała szczególne znaczenie podczas walki. Zmienna pogoda (podobnie jak podczas I Wojny Światowej) może przechylić szalę zwycięstwa na drugą stronę.

Walka w palącym słońcu

Jak to będzie wyglądało w praktyce? Otóż każda mapa dostępna w Battlefield 1 narażona będzie na zmienne warunki pogodowe. W zależności od pory dnia natężenie promieni słonecznych może wzrosnąć, bądź spaść co dawać będzie efekt palącego słońca, które razić będzie po oczach bohaterów na polu bitwy lub też subtelnego słońca nie przeszkadzającego w poruszaniu się po mapie i celowaniu.

Mgła zmorą strzelców wyborowych

Dodatkowo na mapach może pojawić się gęsta i uporczywa mgła, która całkowicie wyeliminuje rolę snipera na polu bitwy. DICE podkreśla, że natężenie mgły będzie równie dynamiczne co sama pogoda w grze. Gęstość mgły może wahać się od prawie niezauważalnej, przez efekt dymu, aż po gęstą mgłę sprawiającą, że możliwa będzie jedynie walka z bliska, głównie wręcz. Na szczęście czas trwania gęstej mgły będzie ograniczony.

Deszcz, pogromca bohaterów

Mgła to jedno, ale podczas rozgrywki mają pojawić się również opady deszczu. Co prawda nawet intensywny deszcz nie ograniczy widoczności tak jak gęsta mgła, lecz będzie on miał równie kluczowy wpływ na rozgrywkę – szczególnie tą w powietrzu, co potwierdza DICE. Deszcz nie tylko skutecznie będzie rozpraszał wizualnie, ale tak że ograniczy możliwość nasłuchiwania, czy zbliża się przeciwnik.

Gwałtowne burze i pogrom w przestworzach

Twórcy Battlefield 1 nie zapomnieli również o gwałtownych burzach, podczas których loty w powietrzu staną się prawie nie możliwe (zaawansowani gracze z pewnością pokonają przeciwności stawiane przez złe warunki pogodowe). Co dokładnie spotka nas podczas takiej burzy? Otóż silny i porywisty wiatr w połączeniu z wysokimi opadami deszczu.

Co jeszcze przygotowali dla nas twórcy i jak to wszystko wpływać będzie na jakość rozgrywki? Otóż w założeniu Battlefield 1 ma jak najbardziej realistycznie odwzorować walkę podczas I Wojny Światowej, dlatego krople deszczu spadające na broń będą miały wpływ na jej efektywność. Dodatkowo odlatujące ptaki będą oznaczały nasilający się wiatr. Warto zatem dokładnie obserwować to, co dzieje się dookoła.

DICE na swoim blogu podsumowało dynamiczną pogodę w Battlefield 1 słowami:

„Nawet po wielu walkach, różne kombinacje pogodowe sprawią, że często będziesz się spotykać z różnorodnym doświadczeniem.”

5/5 - (1 vote)