Mało który początkujący gracz zastanawia się nad wyborem podkładki pod mysz. Wraz z upływem czasu oraz godzin spędzanych przy stanowisku komputerowym pojawia się jednak pytanie. Jaką podkładkę pod mysz wybrać, aby rozgrywka stała się jeszcze przyjemniejsza? To nie jedyny dylemat przed jakim stają początkujący gracze. Kolejne pytanie jakie najczęściej się pojawia to jakich podkładek pod myszy używają najlepsi gracze, aby osiągać tak wysokie wyniki w turniejach światowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej wraz z zestawieniem najlepszych podkładek pod mysz.

Podkładka pod mysz laserową

Dobra podkładka pod mysz laserową to podstawa. Jak to zazwyczaj bywa za wysoką jakość należy zapłacić odpowiednią cenę. Im droższą podkładkę pod mysz wybierzemy, tym lepszych parametrów możemy się spodziewać. Sprzęt z wyższej półki cenowej charakteryzować się będzie lepszym odwzorowaniem ruchów myszy oraz płynniejsze ruchy.
Podkładka pod mysz laserową powinna być cienka. Zbyt gruby rant dookoła podkładki powodować będzie otarcia na nadgarstku.

Tanie podkładki pod mysz są częściej wybieranym sprzętem dla graczy, lecz mają jedną zasadniczą wadę. Ich trwałość jest niższa, przez co szybciej się zużywają. Lepiej zatem wybrać droższą podkładkę, która oprócz znakomitych parametrów oferuje znacznie wyższą trwałość i jakość wykonania.

Jaka podkładka pod mysz laserową będzie najlepszym wyborem? Najlepszym wyborem są podkładki znanych firm jak SteelSeries, Razer, Roccat, czy Logitech. Podkładki te wykonane są z dobrego materiału o gęstym oplocie. Wielu graczy zwraca również uwagę na kolor podkładki, lecz ta ma niewielkie znaczenie, a więc znikome. Kolor zatem można wybrać dowolnie. Profesjonaliści stawiają jednak na kolor czarny – nie widać na nim śladów po ruchach nadgarstka. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wielkość podkładki pod mysz dla graczy

Wybór rozmiaru podkładki pod mysz zależy od tego w jakie gry grasz oraz na jakich rozdzielczościach (DPI sensora). Im niższa rozdzielczość, tym większą podkładkę powinieneś wybrać.

Podkładka żelowa pod mysz

Często po długiej rozgrywce boli Cię nadgarstek, albo czujesz mrowienie? Chyba każdy gracz spotkał się z tym nieprzyjemnym uczuciem, a wszystko to spowodowane jest nieprawidłowym ułożeniem nadgarstka na biurku. Jeżeli borykasz się z wymienionymi problemami, zdecydowanie powinieneś wybrać żelową podkładkę pod mysz. Tego typu podkładki charakteryzują się wypukłym profilem na przedniej części.

Jaka podkładka żelowa pod mysz jest najlepsza? Wszystko zależy od tego, ile godzin dziennie spędzasz na graniu oraz w jakiej pozycji układasz nadgarstek. Podkładki żelowe dobrze współgrają z myszkami laserowymi oraz tradycyjnymi z diodowym sensorem. Warto jednak pamiętać, że dobra podkładka to taka, która nie powoduje „trzęsienia” kursora oraz nie męczy nadgarstka. Najczęściej spotykanym typem podkładek żelowych są te jedynie częściowo wypełnione żelem – w przedniej części. Pozostała część podkładki to tworzywo umożliwiające łatwe poruszanie myszką.

Największym ograniczeniem podkładek żelowych pod mysz jest ich rozmiar. Dostępne na rynku modele są nieco mniejsze niż tradycyjne podkładki dla graczy. Jeżeli ustawiasz niższe DPI w myszy, wybierz tradycyjną podkładkę, jeżeli grasz na wysokich rozdzielczościach, wybierz podkładkę żelową.

W przeciwieństwie do tradycyjnych podkładek, ta wypełniona żelem powinna być nieco grubsza. Dłoń pewnie spoczywa na podkładce wypełnionej żelem, nie męcząc przy tym nadgarstka. Jeżeli zdecydujesz się na tanią podkładkę pod mysz, powinieneś liczyć się z możliwością ścierania ślizgaczy myszy.

Podkładka pod mysz i klawiaturę

Tak jak podczas pisania, również podczas grania dłonie powinny pewnie spoczywać na klawiaturze. Jeżeli na Twoim biurku leży profesjonalna klawiatura dla graczy, podkładka pod klawiaturę zdecydowanie Ci się przyda. Wysoki rant klawiatury może powodować dyskomfort w jej użytkowaniu. Podkładka pod klawiaturę rozwiązuje ten problem.

Jaka podkładka pod mysz i klawiaturę jest najwygodniejsza? Zdaniem wielu graczy najlepszym wyborem są żelowe podkładki dopasowujące się do ułożenia dłoni. Dzięki takiemu rozwiązaniu nadgarstek spoczywa pewnie, a jednocześnie unikniemy uczucia bólu i dyskomfortu po długich godzinach rozgrywki.

Podkładka pod mysz i nadgarstek

Odpowiednia podkładka pod mysz i nadgarstek nada się nie tylko podczas grania, ale także podczas pracy. Podkładki pod mysz i nadgarstek wykonane są najczęściej z materiału, po którym poruszamy nie tylko myszą, ale także nadgarstkiem. Droższe modele oferują możliwość dostosowania wysokości nadgarstka względem myszy. Warto również rozważyć zakup podkładki dopasowującej się do kształtu nadgarstka pod wpływem nacisku.

Droższe podkładki pod mysz wykonane są ze zdecydowanie lepszych materiałów. Co to oznacza w praktyce? W droższej podkładce znajdziemy materiał z zabezpieczeniem antybakteryjnym, a wypranie takiej podkładki w automacie nie spowoduje jej zniszczenia.

Podkładka pod mysz i klawiaturę jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli w komplecie posiadamy profesjonalną mysz dla graczy. Tylko taki zestaw pozwoli na czerpanie maxa przyjemności z rozgrywki oraz płynny ruch kursora na ekranie monitora.

Podkładka pod mysz dla graczy – Ranking 2016

Poniżej znajdziesz ranking najlepszych i najpopularniejszych podkładek pod mysz dla graczy wraz ceną, specyfikacją techniczną i ocenami graczy.

Zdjęcie Podkładka pod mysz Producent Cena
SteelSeries Podkładka QcK+ SteelSeries Podkładka QcK+ SteelSeries Sprawdź cenę
Razer Goliathus Speed Medium Razer Goliathus Speed Medium Razer Sprawdź cenę
Roccat ROC-13-050 Taito Roccat ROC-13-050 Taito Roccat Sprawdź cenę
Logitech G240 Logitech G240 Logitech Sprawdź cenę
Steel Series SteelSeries QcK Heavy Steel Series SteelSeries QcK Heavy SteelSeries Sprawdź cenę
4.8/5 - (10 votes)