Co zrobić, gdy ładowarka nie ładuje telefonu?

0
Rate this post

Często zdarza się, że po podłączeniu kabla do telefonu nic się nie dzieje. Przyczyn może być kilka. Gdy telefon się nie ładuje pozostanie w kontakcie ze światem staje się niemożliwe.

Dlaczego telefon nie ładuje – uszkodzony kabel?

Kable USB są bardzo podatne na uszkodzenia. W ciągu roku użytkowania sytuacje, które mogą wyeliminować kabel z obiegu są dość częste. Chwile nieuwagi wystarczy by pozbawić się możliwości naładowania telefonu. Kable USB bardzo łatwo jest wygiąć, szczególnie przy wtyczce. W wyniku nieprawidłowej eksploatacji może dojść do przerwania przewodów lub uszkodzenia izolacji, w rezultacie bardzo łatwo doprowadzić do zwarcia. Wtyczka może się rozgiąć i nie trzymać należytej pozycji w gnieździe telefonu, a w skrajnych sytuacjach się ułamać. Jeśli telefon się nie ładuje w pierwsze kolejności problemów należy poszukiwać na kablu.

Problemem może być ładowarka do telefonu

Bardzo rzadko się zdarza, że przyczyną nieładowania się telefonu jest ładowarka. No – nameowe lub uniwersalne ładowarki potrafią stwarzać więcej problemów niż dedykowane oryginały. Zdiagnozowanie problemu jest bardzo proste – podłączenie innego sprzętu do tej samej ładowarki pozwoli sprawdzić czy to ona jest problemem.

Uszkodzone gniazdo ładowania w telefonie

Jeżeli kabel i ładowarka spełniają swoje funkcje i nie są na pewno uszkodzone, a telefon dalej się nie ładuje trzeba zwrócić się wobec kolejnej możliwości, czyli niesprawnego gniazda microUSB w telefonie. Diagnoza jest bardzo łatwa do przeprowadzenia. Należy poruszać kablem w gnieździe, jeśli na moment telefon zaskoczy to powód jest już znany. W tym wypadku telefon trzeba oddać do serwisu do naprawy, co będzie się niestety wiązało z dodatkowymi kosztami.

Zepsuty telefon

Brak możliwości naładowania telefonu może być również spowodowany uszkodzeniem płyty głównej lub baterii. Wymiana baterii jest dość prosta, a kupno nowego akumulatora szybkie, wystarczy odwiedzić profesjonalny sklep jak np. Świat Baterii. W przypadku poważniejszych awarii konieczne będzie skontaktowanie się z serwisem.

Problemy z ładowaniem telefonu są bardzo powszechne. W większości przypadków winny jest jednak sam użytkownik. Kupowanie tanich kabli, ładowarek oraz złe obchodzenie się ze sprzętem to najczęstsze przyczyny, dla których telefon się nie ładuje. Ważne jest to, aby nie pogarszać sytuacji i nie wpadać w spiralę powtarzających się błędów. Jeśli przyczyną nieładowania jest kabel należy go wymienić – na bardziej jakościowy. Eksperymentowanie z niskiej jakości dodatkami może prowadzić do uszkodzenia gniazd i dalej. W ładowaniu swojego telefonu należy wykorzystywać akcesoria wysokiej jakości (i dbać o nie), które nie powodują większych problemów dając gwarancję bezawaryjnego działania.