Po ponad 20 latach Chris Metzen opuszcza Blizzarda

0
Chris Metzen Blizzard
Rate this post

Po ponad 20-letniej współpracy, z Blizzarda odchodzi kolejny weteran. Tym razem jest to Chris Metzen. W ostatnim czasie twórca obejmował nietypowe, lecz bardzo ważne stanowisko. Był on bowiem wiceprezesem do spraw rozwoju serii i historii.

Metzen zapewnia, że kończy współpracę z Blizzardem na rzecz rodziny, a nie po to, by dołączyć do nowego studia. Tak zrobiła bowiem grupa jego kolegów, zakładając Bonfire Studios.

„To dla mnie wielka, ale także oczekiwana zmiana. To nieco ironiczne, biorąc pod uwagę, że sprawy w Blizzardzie nigdy nie miały się lepiej” – zaznacza Metzen na oficjalnym forum.

Chris Metzen dołączył do Blizzarda jako 42-letni animator i zaangażowany był we wcześniejsze produkcje studia, jak Justice League Task Force i Warcraft: Orcs and Humans. W późniejszym czasie Metzen tworzył podwaliny pod uniwersum StarCrafta i Diablo, tworząc pierwsze postacie i scenariusze.

„Premiera Legion. Debiut Overwatch. Film w uniwersum Warcraft. Nigdy nie byłem bardziej dumny z jakości pracy studia. Nawet po tylu latach podnosimy poprzeczkę jeszcze wyżej.”

Metzen dołącza do grupy weteranów, którzy w ostatnim czasie odeszli od Blizzarda. Byli to Nick Carpenter (odpowiedzialny głównie za animowane przerywniki w grach Blizzarda), Matthew Versluys (do niedawna dyrektor techniczny) oraz Rob Pardo (dyrektor kreatywny), którzy razem założyli nowe studio – Bonifire. W ostatnim czasie skład Blizzarda opuścił również Josh Mosqueira (główny producent Diablo 3) oraz Jay Wilson (słynny reżyser Diablo 3).

„Nie będę kłamał, bardzo ciężko będzie odejść od tych światów. Ale jestem zadowolony, że zostawiam je w rękach najbardziej oddanych i utalentowanych twórców, jakich zebraliśmy.”