Wspólne granie w sieci na PS4 i Xbox One. Sony otwarte na współpracę?

0
Wspólne granie w sieci na PS4 i Xbox One dzięki Cross-play
Rate this post

Temat wspólnej rozgrywki pomiędzy platformami PlayStation 4 oraz Xbox One poruszany był przy okazji gier GWINT: Wiedźmińska gra karciana oraz Rocket League. Pomysł połączenia sieci bardzo spodobał się graczom i wielu z nich chętnie dołączyłoby do wspólnej, ale także zawziętej rywalizacji. Temat związany z Cross-play zapoczątkowany został w marcu przez Microsoft na konferencji Cross-Network Play. Założeniem rozgrywki Cross-play jest umożliwienie graczom Xbox One oraz posiadaczom komputerów PC wspólną rozgrywkę w pomniejsze tytuły. W projekcie znalazło się również miejsce dla konsoli PS4, lecz Sony nie wypowiedziało się jeszcze wprost w tym temacie.

Na chwilę obecną studio Psyonix z produkcją Rocket League oraz CD Project RED z grą GWINT: Wiedźmińska gra karciana zdeklarowali chęć podjęcia wspólnej rozgrywki pomiędzy konsolami Xbox One oraz PlayStation 4. Obaj deweloperzy czekają jednak na decyzję Sony w tej sprawie.

Jim Ryan na łamach serwisu IGN starał się wypowiedzieć w sprawie rozgrywki Cross-play, lecz nie odpowiedział on precyzyjnie na zadane pytanie:

„Było o tym trochę szumu ostatnio, pojawiły się pewne wypowiedzi podczas targów E3, ale nasze stanowisko zawsze było takie, że jesteśmy na to otwarci. To jest coś, co robimy od wielu lat i zaczęło się od sieciowej inicjatywy na PlayStation 2. Istnieje wiele przypadków na PS3: kiedy GTA V przeniosło się z last-gena na PS4, mogliśmy wykorzystać zapis gry między platformami. Widzimy to również w Final Fantasy. Jesteśmy na to całkowicie otwarci. To naprawdę zależy od dewelopera i wydawcy konkretnej gry. Mogą oni przyjść i porozmawiać z nami. Jesteśmy na takie dyskusje gotowi”

Niestety, przedstawiciel Sony nie odpowiedział w wprost, jakie stanowisko objęło Sony odnośnie rozgrywki Cross-play pomiędzy PS4 a XOne. Jim Ryan w swojej wypowiedzi odniósł się jedynie do rozgrywki pomiędzy konkretnymi generacjami konsoli PlayStation. Mamy jednak nadzieję, że wyrażona chęć do podjęcia dyskusji przerodzi się w owocne połączenie sieci.