Premiera Battlefield 1 – oficjalnie potwierdzona!

0
Battlefield 1 premiera
Rate this post

W trakcie specjalnej konferencji DICE zapowiedziało grę Battlefield 1.

DICE konferencję rozpoczęło od przedstawienia historii całej serii gry, a następnie przeszli do konkretów na temat najnowszej części serii. Oficjalnie potwierdzona została nazwa, czyli Battlefield 1 – oznacza to, że wszystkie wcześniejsze spekulacje okazały się prawdą.

Kolejnie dowiedzieliśmy się na jakie platformy dostępna będzie gra. W pierwszej kolejności zagrają posiadacze XOne w ramach programu Early Acess i EA Access. Na PS4 oraz PC gra dostępna będzie w późniejszym czasie. Zwiastun zaprojektowany został przy użyciu popularnego silnika gry Frostbite, lecz nie znajdziemy w nim scen z fragmentami rozgrywki.

Studio DICE zapowiedziało również, że w trybie kampanii gracz będzie miał dostęp do jeszcze większej liczby pojazdów, w porównaniu z poprzednimi odsłonami gry. Podczas konferencji potwierdzony został również tryb rozgrywki wieloosobowej (multiplayer). Krótko przed premierą twórcy uruchomią grę ramach beta testów. Szczegóły na ten temat twórcy obiecali przedstawić na tegorocznych targach E3.

A oto oficjalny opis gry – „Bierz udział w zaciętych starciach toczonych w wąskich uliczkach obleganego francuskiego miasta, wśród szczytów włoskich Alp i na piaszczystych wydmach Arabii. Bij się jako piechur lub kieruj pojazdami lądowymi, powietrznymi oraz wodnymi – od czołgów i motocykli po dwupłatowce i ogromne okręty. Poznaj zupełnie nowy rodzaj działań wojennych w pełnej przygód kampanii lub bierz udział w widowiskowych sieciowych bitwach z udziałem maksymalnie 64 graczy, dostosowując taktykę i strategię do nieustannie zmieniającego się, zniszczalnego otoczenia”

Premiera Battlefield 1 zaplanowana jest na 21 października 2016 roku.

Poniżej galeria zdjęć z gry i oficjalny trailer:

Oficjalny zwiastun Battlefield 1: