Przewaga gier przeglądarkowych nad grami tradycyjnymi

0
Rate this post

Coraz więcej osób szuka nowych form rozrywki w Internecie. Jedną z najpopularniejszych jej rodzajów są od kilku lat gry przeglądarkowe, które cieszą się sympatią wszystkich grup społecznych, bez względu na wiek, płeć i rodzaj preferowanych gier.

Tradycyjne gry to nuda

Wielu dotychczasowych zwolenników tradycyjnych gier komputerowych odeszło od nich, gdyż są one nudniejsze od gier, w które można grać na przeglądarkach internetowych. Gry tradycyjne są bardziej zamknięte, a granie w nie jest mniej pasjonujące, gdyż możliwa jest z nich mniejsza liczba różnego rodzaju interakcji.

Gra w czasie rzeczywistym

Grając na przeglądarce, możemy grać w czasie rzeczywistym. Dzięki temu rozgrywki są bardziej wciągające – nie możemy poczekać kilku godzin czy nawet dni, by znów rozpocząć grę w tej samej sytuacji. Początkowo może wydawać się to nieco drażniące, jednak po pewnym czasie, okazuje się to ogromną zaletą – gra jest znacznie ciekawsza, gdyż ciągle coś się w niej zmienia.

Mnogość tytułów

Cechą charakterystyczną gier przeglądarkowych jest mnogość gatunków i tytułów. Jest ona widoczna np. na http://grynaprzegladarke.net, gdzie możemy wybierać spośród gier online o bardzo zróżnicowanym klimacie – począwszy od science-fiction i fantasy, przez symulatory jazdy i lotu, skończywszy na managerach piłkarskich i nieśmiertelnych grach strategicznych. Tak ogromna różnorodność sprawia, że w gry na przeglądarkę grają zarówno kilkulatki, jak i osoby pamiętające pierwsze komputery.

Małe wymagania sprzętowe

Osoby wolące grać w gry tradycyjne, muszą liczyć się z tym, że co jakiś czas będą zmuszone do wymiany swojego sprzętu komputerowego na lepszy. Rosnące wymagania najpopularniejszych tytułów gier tradycyjnych powodują, że procesor czy karta dźwiękowa będące najlepszymi na rynku po 2-3 latach okazują się przestarzałe. W przypadku gier przeglądarkowych problem ten znika. Aby w nie grać, wystarczy jedynie…. dostęp do Internetu. Niekiedy gracz musi także zainstalować dodatkowe wtyczki do przeglądarki, jednak instalacja taka nie jest trudna i zajmuje co najwyżej kilka minut.

Możliwość gry w każdym miejscu

W gry online można grać w każdym miejscu. Większość tytułów posiada aplikacje na telefony komórkowe, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się swoją ulubioną rozrywką również wtedy, gdy nie mają ze sobą komputera.

Społeczności graczy

Wielu graczy online docenia możliwość zawarcia ciekawych znajomości dzięki grom przeglądarkowym. Osoby wybierające tę samą grę często mają wspólne zainteresowania, co sprawia, że doskonale się rozumieją. Ponadto gry przeglądarkowe oferują możliwość zawarcia przyjaźni z osobami nie tylko własnej miejscowości i kraju, ale także z osobami mieszkającymi na drugiej półkuli. Warto podkreślić, że społeczności graczy liczą sobie niekiedy nawet kilkadziesiąt tysięcy członków z całego świata.