Jaką wybrać mysz do gier? Na jakie parametry zwracać uwagę?

0
Rate this post

Każdy gracz pragnie mieć jak najlepszej jakości sprzęt, by rozgrywka stała na wysokim poziomie. Do najważniejszego wyposażenia bez wątpienia zaliczymy myszkę gamingową. Na co zwrócić uwagę, aby faktycznie spełniała pokładane w niej nadzieje?

Nie da się ustalić jednego profilu gracza, klasycznego modelu, do którego łatwo dostosować odpowiedni sprzęt, który będzie w stu procentach perfekcyjny. Każdy po prostu ma swoje przyzwyczajenia, ale również potrzeby i preferencje. Tak samo mysz gamingowa jest urządzeniem wyjątkowo spersonalizowanym, a dostępne różne produkty sprawiają, że każdy gracz może wybrać ten właściwy, lecz pod jednym warunkiem – musi wiedzieć, czego szukać.

Nie jest to łatwe, bo kategorie (cenowe, jakościowe, pod kątem zastosowanego materiału i funkcji), jakie trzeba brać pod uwagę, mogą przytłoczyć swoim bogactwem. Każdy więc, nawet doświadczony wielbiciel gier, może nie wiedzieć, co jest lepsze, jakie myszki gamingowe nadają się do rozpatrzenia, gdy jest do przeanalizowania tak wiele danych. W tym artykule postaramy się pokazać, co jest najważniejsze, aby każdy, kto poszukuje myszki do grania, wybrał właściwie.

Jaką mysz gamingową wybrać??

Każda solidna myszka – niezależnie od tego, jaki to producent i jaka jest jej cena – powinna charakteryzować się odpowiednimi parametrami. Przede wszystkim wygodnym, pewnym uchwytem, dokładnym odwzorowaniem ruchu dłoni, płynnym ruchem wskaźnika, jak i możliwością dostosowania funkcjonalności przycisków.

Jaka – optyczna czy laserowa?

Wydaje się, że jest to dylemat większości osób, bo ile osób zainteresowanych tematem, każdy ma inne zdanie. Słuchając więc tych dyskusji ciężko wyrokować, co jest lepsze? Stan faktyczny zaś jest taki, że choć myszki laserowe są droższe, to jednak bardziej precyzyjne. Nie mają defektów, na które “cierpią” modele optyczne. Szczególnie zaś chodzi o to, że tak samo dobrze działają na powierzchniach jasnych, połyskujących i jednobarwnych. Myszy optycznie nie radzą sobie z tym dobrze, więc największą ich zaletą jest cena.

Jaka myszka do gier?

Jak czuła jest mysz?

DPI (dots per inch – plamki na cal) określa, jak mysz jest czuła, a im większa wartość, tym większa precyzja. Zasada jest tu taka, że myszy optyczne powinny mieć czułość na poziomie minimum 1800 DPI, choć lepiej, jak wynik jest wyższy. W przypadku modeli laserowych możliwości są o wiele większe, bo zdarzają się sprzęty o DPI równym 6000.

Lepsza bezprzewodowa

Jeszcze jakiś czas temu naturalnym wyborem była mysz przewodowa, dzisiaj jednak to się zmieniło, a więc na rynku znajdziemy solidne, wystarczające do niezakłóconej gry, modele bezprzewodowe. Jednak, aby wybrać ją dobrze, pamiętajmy, że musi mieć zasięg nie mniejszy niż 5 metrów. To zapewnia komfortową rozgrywkę i brak problemu z łącznością.

Wymienione tu warunki są najważniejsze, gdy wybieramy mysz gamingową. Niech nas więc nie przerazi wielki wybór dostępnych modeli, bo nie wszystkie cechują się takimi parametrami, o których wspomnieliśmy w artykule. A przytoczone parametry gwarantują właśnie, że zakupiona przez nas mysz będzie sprawowała się należycie.