Razer prezentuje Basilsk – myszkę stworzoną do FPS’ów

0
Razer Basilisk
Rate this post

Razer Basilisk wyposażono w jeden z najlepszych na świecie czujników optycznych, rolkę z możliwością regulacji oporu kręcenia oraz w opcjonalny programowalny przycisk.

Berlin, IFA – Razer, wiodąca marka lifestyle’owa dla graczy, poinformowała dzisiaj o debiucie Razer Basilisk – konfigurowalnej myszki wyposażonej w najnowocześniejsze funkcje i przeznaczonej do gier typu FPS (pierwszoosobowe strzelanki). Bogata historia tworzenia przez Razera myszek dedykowanych różnym typom gier rozpoczyna tym samym nowy rozdział.

W Razer Basilisk wykorzystano ten sam sensor optyczny 5G i rozdzielczości 16 000 DPI, co w słynnych myszkach Razer DeathAdder Elite oraz Razer Lancehead Tournament Edition. Czujnik ten wielokrotnie potwierdził swe doskonałe właściwości w warunkach wymagających dokładności i precyzji, czyniąc go idealnym dla graczy FPS. Co więcej, Basilisk wyposażono w mechaniczne przełączniki Razer Mechanical Mouse Switches z wytrzymałością nawet do 50 milionów kliknięć.

Nowa myszka oferuje także możliwość płynnego regulowania oporu stawianego przez rolkę za pomocą pokrętła, znajdującego się na spodzie urządzenia. Dzięki temu gracz może zmniejszać lub zwiększać jego poziom zgodnie z własnymi preferencjami. Może być to szczególnie przydatne dla graczy przypisujących funkcję skoku do rolki (np. w CS:GO), którzy chcą w pełni dostosować jego aktywację do ulubionego poziomu oporu rolki.

Razer Basilisk wyposażono również w wymienny przycisk, dający łatwy dostęp do dodatkowych funkcji myszki. Jego domyślne ustawienie pozwala graczom na czasowe obniżenie czułości myszki (DPI), dzięki któremu natychmiast mogą się przełączać między trybem walki na małej odległości lub w pomieszczeniach (co wymaga wysokiego DPI) a trybem precyzyjnego strzelania (DPI o mniejszym poziomie). Dodatkowy przycisk jest w pełni programowalny i może być używany do uruchomiania akcji typu „naciśnij i mów”, podnoszenia przedmiotów i wielu innych. Do myszki dołączono przyciski w dwóch rozmiarach, aby w pełni dopasowały się do ręki grającego. Nie zapomniano także o graczach, preferujących rozgrywkę bez tego dodatkowego przycisku. Zamiast niego mogą użyć gumowej zaślepki.

„Szerokie możliwości dopasowania do własnych preferencji myszki Razer Basilisk, odróżnia ją od innych myszy FPS i są czymś, z czego jesteśmy niezwykle dumni”, powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razer. „Jest to myszka, która pozwoli na wyciśnięcie wydajności do ostatniej kropli, bez względu na styl grania w gry FPS. Do gier takich jak CS:GO, PUBG, Quake lub podobne, po prostu nie ma nic lepszego”.

Razer Basilisk korzysta z Razer Synapse 3 (beta) – oprogramowania pełniącego funkcję centrum sterowania dla myszki. Takie akcje jak konfiguracja przycisków, kalibracja myszki względem powierzchni podkładki czy kontrola efektów świetlnych Razer Chroma są zarządzane za pomocą Synapse 3, które umożliwia przechowywanie spersonalizowanych ustawień bezpośrednio w myszce lub w chmurze za pośrednictwem Hybrid On-board i Cloud Storage.

Efekty świetlne Razer Chroma są kontrolowane przez Synapse 3 (Beta), które umożliwia przechowywanie spersonalizowanych ustawień w pamięci myszki lub w chmurze za pośrednictwem Hybrid On-board i Cloud Storage.

Myszka będzie dostępna w RazerStore.com we wrześniu 2017. Więcej informacji na: https://www.razerzone.com/gaming-mice/razer-basilisk

Cena: EU € 69.99