Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe do gier – co wybrać?

0
Young hispanic man streamer playing video game using joystick at gaming room
Rate this post

Słuchawki dla gracza są jednym z niezbędnych akcesoriów, zaraz obok klawiatury gamingowej oraz dedykowanej myszki. Dla tej grupy odbiorców jest to sprzęt wykorzystywany do komunikacji z innymi osobami, a także słuchania muzyki z gier czy lepszego przeżywania rozgrywek, w których dźwięk stanowi jedną z kluczowych ról. Wybór odpowiednich słuchawek jest więc niezwykle ważny. Jednym z kryteriów doboru jest sposób podłączenia. Które będą lepsze: słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe? Podpowiadamy.

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe — które są lepsze dla gracza?

Zaopatrując się w słuchawki do gier, musimy zweryfikować kilka rodzajów tego akcesorium. Mamy bowiem do dyspozcji chociażby sprzęt nauszny, douszny czy dokanałowy. Warto również zastanowić się nad typem połączenia z komputerem bądź konsolą. W tym aspekcie możemy wybierać między słuchawkami przewodowymi a bezprzewodowymi. Pierwszy rodzaj najczęściej wyposażony jest w złącze mini jack 3,5 mm bądź USB. Jest polecane ze względu na lepszą jakość dźwięku, ponieważ posiadają one własny układ audio, który umieszczony jest w danym przewodzie lub wtyczce. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie korzystać z nich bez karty dźwiękowej.

Z kolei gamingowe słuchawki bezprzewodowe mogą okazać się bardziej wygodne, ze względu na większą mobilność. Trzeba mieć jednak na uwadze, że są one narażone na częste opóźnienia przesyłu danego sygnału, chociaż w obecnych modelach się one zwykle minimalne. Należy również pamiętać, że mają one ograniczony czas pracy, a także zasięg, ponieważ najczęściej łączymy je za pośrednictwem Bluetooth do komputera czy konsoli.

Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze słuchawek gamingowych?

Wiele kwestii pobocznych przy zakupie słuchawek dla graczy jest pomijanych. Przykładowo nie wszyscy zwracają uwagę na długość przewodu, jeśli decydujemy się na taki wariant. Jeśli będzie on za krótki, możemy mieć ograniczoną swobodę ruchów. Dobre słuchawki przewodowe powinny mieć kabel o długości co najmniej 120 centymetrów, jednak bez problemu można znaleźć tego typu urządzenia z ponad 2-metrowymi kablami.

Z kolei w przypadku wyboru słuchawek bezprzewodowych dobrze jest sprawdzić zasięg oraz maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu. Polecane słuchawki tego typu często mogą znajdować się od urządzenia docelowego nawet w odległości 5 metrów. Z kolei czas pracy zwykle waha się od 2 do 8 godzin ciągłego użytkowania