Telewizja kablowa w Wielkopolsce

0
Rate this post

Jedną z najpopularniejszych rozrywek nadal pozostaje telewizja. Poznań i pozostałe miasta w Wielkopolski mogą liczyć nie tylko na ogólnodostępne kanały publiczne, ale także na szeroki wybór operatorów oferujących telewizję kablową. Poniżej przyglądamy się propozycjom trójki z nich.

INEA

W tym przypadku tylko jedną z usług tego operatora jest telewizja. Poznań ma dostęp do najszybszej sieci światłowodowej w Polsce – jej symetryczne łącze ma przepustowość do 10 Gb/s! Warto więc rozważyć pakiety multimedialne od INEA, dzięki którym możemy dostać na jednym, niższym rachunku telewizję i Internet. Co do samej oferty telewizyjnej, mamy tu 105 kanałów w najtańszej ofercie, w tym 55 dostępnych w rozdzielczości HD. Pakiet ten kosztuje 40 zł miesięcznie, gratis dostajemy TV online. Dekoder od INEA wyposażony jest w funkcję nagrywania programów, które możemy odtworzyć później. W rozszerzonej ofercie (60 zł) mamy już 160 kanałów, z czego 91 w jakości HD. Możemy także dokupić pakiety sportowe i tematyczne. Aktywacja kosztuje 0 zł, a umowa podpisywana jest na 2 lata.

CANAL+

Najtańszy pakiet z platformy cyfrowej Canal+ to tylko 22 zł miesięcznie, a pierwsze 3 miesiące dostaniemy w promocji za 2 zł. Dostajemy 83 kanały, z czego 36 w jakości HD. Umowa obowiązuje przez 2 lata, a aktywacja kosztuje 68 zł. Jeśli zależy nam na jakości, możemy wybrać którąś z licznych ofert z dekoderem 4K. Najwyższa z nich to VIP Max, gdzie dostajemy 186 kanałów, aż 111 z nich w HD, a dekoder z 4K ma także nagrywarkę. Tu aktywacja kosztuje jedynie złotówkę. Zaletą oferty Canal+ jest to, że znajdziemy bardzo dużo pakietów, które możemy swobodnie dostosowywać do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Ceny abonamentów rosną średnio co 20 zł w skali miesiąca.

Vectra

Vectra ma z kolei uboższą, ale za to przejrzystą ofertę kablówki. Znajdziemy tutaj trzy pakiety – srebrny, złoty i platynowy. W przeciwieństwie do poprzedników tu umowa podpisywana jest początkowo tylko na jeden rok. Aktywacja kosztuje 59,90 zł, bez względu na to, który pakiet wybierzemy. Podobnie w każdym z nich dostaniemy TV online za darmo. Różnice, jak łatwo się domyślić, sprowadzają się do liczby kanałów. W srebrnym pakiecie jest ich 78, w tym 38 HD; pakiet złoty ma 137 kanałów (78 HD); platynowa wersja to aż 171 kanałów (104 HD). Vectra oferuje też telewizję w pakiecie z Internetem – w promocyjnej cenie.

Nie wystarcza ci państwowa telewizja? Poznań ma dla ciebie wiele alternatywnych rozwiązań!