Gra pokemon online przez przeglądarkę

0
Rate this post

Pojawienie się pierwszych Pokemonów na urządzeniach mobilnych o nazwie Pokemon GO okazało się nie lada sensacją. Gra bardzo szybko stała się fenomenem, który jak się okazało, zadziwił nawet samych twórców. Choć sukces był ogromny i Nintendo miało powody do radości, gdyż gra na długi czas zagościła u grona masowego odbiorcy, na nowo przywracając dawno zapomnianą fascynację pojedynkami w grach pokemon online. Niestety po pewnym czasie spadek zainteresowania grą okazał się znaczący. I gdy wydawać by się już mogło, że już nic nie może się zmienić w kwestii poprawy tego stanu rzeczy, świat pokemonów doczekał się nowości w postaci przeglądarkowej gry o kolorowych stworach – PokeGra. Sprawdźmy, czy warto.

Założenie konta i pierwsze wrażenia

PokeGra podobnie jak jej poprzedniczki oferuje pełnowymiarowe możliwości zostania trenerem Pokemon. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że od pozostałych gier różni się ona kilkoma znaczącymi elementami. Samo pojawienie się gry na przeglądarce już stanowi sporą różnicę. PokeGra oferuje doznanie pokemon online. Dosłownie. A wszystko to zupełnie za darmo.

Początkowy etap gry jest do przewidzenia. Należy stworzyć postać oraz wybrać pokemona, który będzie towarzyszył naszemu bohaterowi w pojedynkach z wrogami. Niby nic nadzwyczajnego, lecz dopiero później zaczyna być ciekawie. Jako początkujący trener pokemonów, odbywamy pierwszą podróż, by w ogóle jakiegokolwiek pokemona schwytać. Zadanie nie należy do łatwych, ale z całą pewnością daje satysfakcję. Za złapanie pokemona otrzymuje się punkty doświadczenia, a im większa ich ilość, tym szybszy i intensywniejszy rozwój danego stworzenia. I tak aż do złapania wszystkich.

Pojedynki z przeciwnikami

Świat udostępniony przez twórców działa naprawdę online i pozwala rzucać wyzwania przeciwnikom, którzy znajdują się obok, zupełnie jakby przebywali aktualnie w świecie rzeczywistym. Nie ma tu więc nudnego i mozolnego czekania na akceptację pojedynku, lecz wybierając mapę, widzimy, kto jest dostępny i możemy od razu przejść do pojedynku. W grze chodzi o to, by wygrywać pojedynki i przejmować pokemony pokonanych oponentów. Poziom graczy też nie stanowi większego problemu dla niezaznajomionych z tematyką użytkowników. Pokemon online zainteresowani są zarówno młodsze dzieci jak i dorośli, powyżej nawet pięćdziesięciu lat. Dostępnych graczy jest tylu, że zawsze można zauważyć kogoś na mapie. Nawet nowicjusz jest w stanie znaleźć kompana do starcia na swoim poziomie.

Oczywiście gra nie udostępnia od razu najsilniejszych pokemonów. Byłoby to zbyt proste. Jednak twórcy dają do dyspozycji gracza możliwość wyboru pokemona, które pojawiły się w pierwszych trzech generacjach serii. Twórcy zadbali tutaj także o aspekt licencyjny. Pokemony mają swoje nazwy i są na oryginalnych licencjach. Są więc Pikachu, Charizard oraz inne szerzej znane.

Szata graficzna, sklep i rozwój postaci

Od strony wizualnej gra oferuje kolorową warstwę graficzną 2D. Nie odbiega ona jakością od innych gier serii, co zdecydowanie należy zaliczyć na plus. Gorzej jednak z fizjonomią postaci. Wyglądają one niewyraźnie, by nie powiedzieć, że dla niektórych mogą być po prostu brzydkie, jakby rysowane na szybko w paincie. Nie da się ukryć, że jest to pewien element do poprawy. Twórcy chyba także są tego świadomi, gdyż udostępnili dla fanów gier pokemon online sklep z dedykowanymi przedmiotami. Dzięki temu z łatwością można zmienić wygląd postaci, zwiększyć możliwości bojowe swojego pokemona oraz zniwelować zmęczenie. Recz wydaje się nieco zaskakująca jak na grę zaprojektowaną z myślą o dzieciach, lecz kwestię utrzymania serwerów i licencji w przeciwieństwie całkowitego dostępu do gry nie są jednak darmowe. Alternatywną ścieżką jest ciągłe pojedynkowanie i się i wygrywanie złotych moent – Arcanów, co pozwala na inwestycje w nowe ulepszenia. Także i tutaj warto pochwalić twórców za udostępnienie takiej możliwości.

Interfejs i statystyki postaci

Interfejs gry jest wyraźny i przejrzysty. Wszystko jest intuicyjne i umieszczone w jednym miejscu na widoku. W razie problemów jest możliwość skorzystania z czatu i zadania pytania pomocniczego. Do dyspozycji graczy są aktualne rankingi, toplista i aukcja, gdzie można odsprzedać własne przedmioty. Rozbudowana zakładka postać oferuje wgląd w statystyki pokemonów i ich zdolności bitewnych takich jak siła, witalność, zręczność, czy odporność. Mamy także wgląd we wszystkie posiadane stworzenia oraz to, które aktualnie jest naszym kompanem. Do plusów gry należy zaliczyć wysyłanie pokemonów w celu wykonywania zadań, by nabrały doświadczenia oraz wyzwania, które pojawiają się w formie dziennych, tygodniowych i ogólnych zadań, za których wykonanie przysługuje nam złoto. Na minus w porównaniu z innymi grami pokemon online można zaliczyć nieco toporne sterowanie oraz brak możliwości zmiany powiększenia interfejsu.

Podsumowanie

PokeGra stanowi, mimo drobnych mankamentów, udaną kontynuację gier o pokemonach. Choć ma ona swoje wady, nie są one jednak na tyle znaczące, by dyskwalifikować grę, a stanowią wyłącznie pretekst do poprawy tego, co w gruncie rzeczy uchodzi za świetny tytuł. Zabawa w pojedynkowanie się i zbieranie nowych pokemonów jest tutaj najważniejsza, a oddać ducha tych walk znanych z dzieciństwa, twórcom PokeGry się udało.