Speed Elixir i pierwszy gameplay!

0
Speed Elixir
Rate this post

Studio Electro Phantom Games prezentuje pierwszy gameplay z Speed Elixir.

Z zapowiedzią gry Speed Elixir spotkaliśmy się już marcu tego roku, kiedy to zaprezentowany został oficjalny trailer gry. Niestety nie znaleźliśmy w nim fragmentów rozrywki. Nadszedł zatem czas na zaprezentowanie projektu pokazując najciekawsze fragmenty z rozgrywki. Developer podkreśla jednak, że nie jest to ostateczna wersja gry.

W pierwszym udostępnionym gameplayu Speed Elixir zaprezentowano zręcznościowy model jazdy. Developer podkreśla jednak, że każdy gracz za pomocą ustawień będzie mógł dowolnie zmieniać parametry sterowania pojazdem. Ma to na celu urozmaicenie rozgrywki oraz dodanie do gry elementów symulatora oraz modelu zręcznościowego, w pełni odbiegającego od rzeczywistego stylu prowadzenia pojazdu. W zaprezentowanym gameplayu znajdziemy ustawienia Arcade oraz Easy Drifting Mode.

Warto wspomnieć również, że twórcy Speed Elixir wzorują się na grach z serii NFS, a dokładniej na tytułach:  Need for Speed: Hot Pursuit oraz Need for Speed: Rivals. W grze znajdziemy 15 trybów rozgrywki z możliwością przełączenia z rozgrywki offline na online. Wyścigi w Speed Elixir odbywają się w otwartym świecie, gdzie pogoda zmienia się dynamicznie oraz zgodnie z cyklem dnia i nocy. Twórcy gry obiecują, że zróżnicowanie lokacji w pełni zadowoli nawet najbardziej wymagających graczy. Podczas rozgrywki zwiedzimy zarówno miasta jak i tereny pozamiejskie.

Premiera Speed Elixir przewidziana jest na grudzień tego roku na PC. Gra powstaje również na platformy PS4 oraz XOne, lecz w dalszym ciągu nie wiadomo czy ich premiera nastąpi równo z wersją na PC.