Konsola czy PC – jakie urządzenie będzie dla ciebie lepsze

0
Rate this post

Kupno odpowiedniego sprzętu do gier może spędzać graczom sen z powiek. PC czy konsola, a może laptop do gier? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć co kupić do gier, oraz jakie urządzenie – pc czy konsola – będzie najlepsze dla naszych potrzeb.

Gry to świetna forma rozrywki elektronicznej. Niosą wiele więcej wrażeń niż filmy, a jednocześnie mogą dorównywać książkom w kwestii złożoności fabuły. Ostatnio mieliśmy wysyp interesujących premier – o których więcej przeczytasz na https://gamesouls.pl/. Niestety – żeby grać, trzeba mieć na czym. Rynek jest spory i pełen przeróżnych urządzeń, które pozwolą nam zatopić się w świecie wirtualnej rozrywki. Ceny niektórych rozwiązań mogą przyprawić o zawrót głowy, kiedy inne kuszą przystępną ceną. Jakie urządzenie do gier wybrać, żeby móc w pełni cieszyć się z dobrodziejstw współczesnego rynku gier? Konsola czy PC – co będzie dla Ciebie lepsze?

Konsola czy PC? – zależy czego oczekujesz

Wysokiej klasy komputer osobisty do gier zapewni nam najlepszą możliwą wydajność, przy jednoczesnej grze na najwyższych detalach. Jeżeli dysponujemy budżetem kilku tysięcy złotych możemy sobie zapewnić rasowego gamingowego PC, który uraczy nas jakością rozgrywki nieporównywalnie większą niż jakakolwiek dostępna na rynku konsola. Jakość i wydajność – tutaj kryje się przewaga gamingowych PC nad konsolami. Haczyk jest jeden – maszyna, która sprosta najbardziej wymagającym tytułom, ogrywanym w najwyższej rozdzielczości, nie będzie tania – cena takich urządzeń może dochodzić do 10 tysięcy złotych.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z nieco bardziej umiarkowanego zestawu, który będzie trochę tańczy i nieco mniej wydajny. Tańszy PC do gier to pójście na pewien kompromis – możemy grać przy nieco niższej rozdzielczości i nieco niższych detalach, a jednocześnie wciąż uświadczyć odrobinę lepszej jakości niż konsole. Taki komputer możemy złożyć już za niecałe 3 tysiące złotych – lub nawet za połowę tego, jeżeli zdecydujemy się na części używane.

Kiedy lepsza będzie konsola?

Jednak kiedy nie chcemy wydawać fortuny na urządzenie do gier, konsola będzie lepszym rozwiązaniem. Xbox lub Playstation to urządzenia Plug and Play. Podłączamy urządzenie, wkładamy płytę z grą i od razu możemy cieszyć się rozgrywką, w jakości detali porównywalnej ze średniej klasy komputerem osobistym. W przeciwieństwie do budżetowego PC, konsola będzie rozwiązaniem dużo wygodniejszym. Tutaj nie musimy się martwić o sterowniki czy brak kompatybilności, ani zawracać sobie głowy ustawieniami graficznymi. Konsola oferuje wygodę – brak fortuny wydanej na sprzęt i rozgrywka niemal zaraz po podłączeniu konsoli do telewizora.

Co będzie lepsze dla ciebie? Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie masz potrzeby. Masz gruby portfel i zależy ci na najwyższej jakości – bierz PC. Chcesz zaoszczędzić a jednocześnie jesteś w stanie poświęcić chwilę na konfigurację i grzebanie w ustawieniach graficznych gier? – także bierz PC. Nie chcesz wydawać fortuny ani tracić czasu na „majsterkowanie” w ustawieniach gry i sterownikach – tutaj konsola sprawdzi się najlepiej.