Rocket League – wspólne granie na PS4 i Xbox One z wykorzystaniem cross-play

0
Rocket League Cross-Network Play
Rate this post

Twórcy Rocket League są gotowi na uruchomienie gry w trybie cross-play. Co na to Sony?

Studio Psyonix zapewnia graczy w wypowiedzi dla serwisu IGN, że w ciągu kilku godzin mogło by uruchomić tryb wspólnego grania pomiędzy platformami PlayStation 4 i Xbox One. Co stoi na przeszkodzie?

„Czekamy obecnie jedynie na zielone światło ze strony Sony i jeśli je dostaniemy, będziemy mogli wprowadzić rozgrywki między konsolami w mniej niż jeden dzień roboczy. Wystarczy dosłownie kilka godzin, by opcja została włączona na całym świecie. Tak naprawdę wystarczy jedynie zgoda Sony” – zaznacza Jeremy Dunham, wiceprezes Psyonix.

Czy Sony szybko wyda zgodę na uruchomienie systemu? Jest to wątpliwe, ponieważ: „Sony jest naprawdę ogromną firmą i trochę czasu musi po prostu zająć sprawdzenie, jakie przeszkody mogą się pojawić na tej drodze.”

Psyonix i Microsoft inicjatywę wspólnego grania podjęło już w połowie marca tego roku. Microsoft przedstawił wtedy projekt Cross-Network Play. Dzięki innowacji Microsoftu posiadacze Xbox One oraz komputerów PC będą mogli wspólnie grać w wybrane gry. Rocket League miało być jedną z pierwszych takich produkcji.