SpellForce 3, czyli połączenie gatunków RPG i RTS

0
SpellForce 3
Rate this post

Twórcy SpellForce 3 zapowiadają idealne połączenie gatunków RTS i RPG.

SpellForce 3 połączy najlepsze cechy obu gatunków w sławnym uniwersum SpellForce z głębokim tłem fabularnym. Akcja gry toczy się przed wydarzeniami ze SpellForce: The Order of Dawn i umieszcza graczy w fantastycznym, bogatym świecie o nazwie Eo.

Cechy hybrydowej rozgrywki z dokładnym wyjaśnieniem elementów gry strategicznej znajdują się poniżej.

Bohaterowie i zadania

Podobnie jak w słynnych poprzednikach, w SpellForce 3 gracze tworzą swojego bohatera od zera i rozwijają jego umiejętności w trakcie kampanii, wykonywania zadań i odkrywania świata gry. Mogą połączyć swoje siły z trzema dodatkowymi postaciami i stworzyć grupę bohaterów.

Rozwój organiczny

Mapa w SpellForce 3 jest podzielona na różne sektory. Baza graczy zawsze będzie rosnąć organicznie, a nie arbitralnie. Oznacza to, że gracz może podbić tylko te sektory, które są połączone z bazą lub innymi podbitymi sektorami. Jest to ważne, ponieważ nie istnieje globalna ekonomia, a dystrybucja surowców jest automatyczna (surowce są transportowane na wozach). Gracze mogą zdecydować, które materiały chcą zbierać, rozprowadzać i eksportować w każdym sektorze, i w związku z tym muszą uważnie planować ich budowę.

Zarządzanie sektorami

Jeśli gracz pokona wszystkich wrogów w konkretnym sektorze oraz zdobędzie obóz bandytów, może utworzyć tam swój przyczółek. Zacznie budować budynki w tym sektorze, eksploatować surowce (drewno, kamień, jedzenie itp.), transportować i produkować dobra, aby rekrutować wojsko. Każda placówka ma ustaloną liczbę pracowników, których można wynająć, w związku z tym kluczowym elementem gry jest zbalansowanie ekonomii i zarządzanie sektorami, w celu zapewnienia najbardziej wydajnego wykorzystania dostępnych pracowników.

Rozgrywka hybrydowa

Duży nacisk położono także na elementy RPG, aby gracze czerpali jak najwięcej satysfakcji z rozgrywki. Mikrozarządzanie w SpellForce 3 nie jest tak chaotyczne i nie odbywa się w tak szybkim tempie, jak w innych grach RTS. Sprawia to, że gracze mogą cieszyć się oboma typami rozgrywki (RTS i RPG) w równym stopniu.

Dalsze funkcje SpellForce 3:

 • Hybryda RTS/RPG: Unikatowa rozgrywka łącząca gatunki RTS i RPG:
  • RTS: Część RTS skupia się na makrozarządzaniu (ogólna strategia, budowanie bazy/ekonomii, podbijanie stref, zarządzanie dużymi grupami jednostek).
  • RPG: Część RPG skupia się na mikrozarządzaniu drużyną bohaterów (umiejętności wszystkich bohaterów mają przypisane klawisze) w bitwach.
 • Tworzenie i personalizacja: Gracz tworzy drużynę bohaterów i wybiera pomiędzy wieloma kombinacjami różnych umiejętności.
 • Budowanie i zarządzanie armią: Gracz przygotowuje swoje jednostki do walki w ostatecznej bitwie. Ponadto może korzystać z szerokiego wachlarza strategicznych możliwości (jak np. teren, formacje wojsk, widoczność, zwiad itp.), z których dumny byłby nawet Sun Zi.
 • Epicka fabuła: Gracze odkryją głęboką i wyrafinowaną historię prowadzącą do wydarzeń, które były przyczyną zmieniającego świat rytuału konwokacji.
 • Bogate uniwersum i tradycja: Gracz zwiedzi świat Eo i odkryje intrygi, sekrety oraz zdobędzie wspaniały łup dla bohatera.
 • Obszerna kampania dla pojedynczego gracza: Na graczy, którzy zdecydują się na odkrycie wszystkich tajemnic świata stworzonego przez Grimlore, czeka ponad 30 godzin świetnej zabawy.
 • Multiplayer: Rozbudowany komponent multiplayer z rożnymi trybami gry – możliwość gry w kooperacji lub przeciwko sobie.

Źródło: materiał producenta