ASUS przedstawia program Beyond VR Ready

0
ASUS przedstawia program Beyond VR Ready
Rate this post

ASUS prezentuje, Beyond VR Ready, nowy sposób oznaczenia produktów, który jest skierowany dla użytkowników zainteresowanych możliwościami rzeczywistości wirtualnej. ASUS podjął współpracę z wiodącymi w branży partnerami, aby zapewnić płynną i bezproblemową współpracę płyt głównych, kart graficznych i systemów ASUS z nowej generacji zestawami i akcesoriami VR.

Program testowania i konfiguracji zakłada bliską współpracę firmy ASUS i inżynierów z firm partnerskich. Ich celem jest optymalizacja oprogramowania sprzętowego i sterowników, w celu zapewnienia pełnej i wydajnej kompatybilności ze sprzętem VR. Logo ASUS Beyond VR Ready jednoznacznie wskazuje produkty, które spełniają te wymagania i będą w stanie zapewnić wciągającą rozrywkę VR.

Oznaczenie Beyond VR Ready będą nosiły te produkty ASUS, które zostały przetestowane pod kątem kompatybilności z zestawem Oculus Rift i w momencie wejścia na rynek – z innymi zestawami VR, takimi jak HTC Vive. Witryna ASUS VR Ready jest już dostępna pod tym adresem i będzie na bieżąco aktualizowana, w miarę pojawiania się nowych produktów.

Poznanie minimalnych wymagań sprzętowych składanego lub kupowanego sprzętu, który ma obsługiwać najnowsze zestawy i programy wirtualnej rzeczywistości nie jest dla użytkowników żadnym problemem, ale już potwierdzenie kompatybilności i zgodności operacyjnej podzespołów może stanowić wyzwanie. ASUS Beyond VR to przetestowane podzespoły i systemy, które dają użytkownikom pewność, że po podłączeniu i uruchomieniu aplikacji lub gry będą działały płynnie, oferując wciągającą rzeczywistość wirtualną.

Od teraz produkty ASUS obsługujące VR będą nosiły logo Beyond VR Ready — to jednoznaczne oznakowanie będzie wskazywało produkty odpowiednie do obsługi systemów wirtualnej rzeczywistości.

Źródło: Asus