Idealna kamerka sportowa do nagrywania wodnych przygód – co wybrać?

0
Rate this post

Kamerki sportowe to specyficzny sprzęt, który musi prezentować najwyższą jakość wykonania, radząc sobie nawet w bardzo trudnych warunkach. Kamery do nagrywania sportów wodnych muszą ponadto spełniać określone parametry, tak aby uzyskany obraz był w pełni przejrzysty. Czym się kierować przy wyborze konkretnego modelu?

Czym charakteryzuje się wysokiej klasy kamerka do nagrywania sportów wodnych?

Warunki pod wodą można uznać za naprawdę trudne, dlatego chcąc nagrywać tego rodzaju sceny, potrzebna będzie wysokiej jakości kamera. Kupując ją, warto zwrócić uwagę na:

  • rozdzielczość – im wskaźnik wyższy, tym ostrzejsze są dynamiczne nagrania,

  • funkcję stabilizacji obrazu – jest to bardzo istotny element zapobiegający drganiom nawet w ekstremalnych warunkach,

  • obiektyw – dobrze, aby miał on zasię 170 stopni,

  • czas pracy baterii – kamerka sportowa pracuje około godziny, rzadko który model zapewnia możliwość pracy dłużej niż 2 godziny,

  • wodoszczelną obudowę – jest to kluczowy element w przypadku nagrywania sportów wodnych, zapobiegający jakimkolwiek uszkodzeniom.

Zgodnie z powyższym, ilość parametrów, jakie są istotne przy wyborze kamerki sportowej, jest całkiem spora. Niemniej jednak warto pamiętać, że dobrej jakości model sprawdzi się nie tylko w przypadku nagrywania scen pod wodą, lecz również na powierzchni.

Ile kosztuje dobra kamerka do wodnych przygód?

Zakup kamery sportowej to spory wydatek, jednak warto pamiętać, że ma on charakter jednorazowy. Jeśli chcemy, aby wybrany model posłużył nam przez dłuższy czas, nie warto oszczędzać. W sklepach dostępne są kamery, które można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych, jednak zwykle nie spełniają one oczekiwań wielbicieli sportów wodnych. W sklepie internetowym foto-szop.pl znaleźć można wysokiej klasy modele, które nie kosztują zbyt wiele, a jednocześnie wyposażone są w parametry odpowiednie do nagrywania pod wodą.

Nagrywaj pod wodą i cieszy się wysoką jakością obrazu!

Nie każda kamera sportowa nadaje się do nagrywania pod wodą. Rozwiązaniem problemu nie będzie wyłącznie zakup wodoodpornej obudowy, gdyż ze względu na brak konkretnych funkcji, kamera nie będzie w stanie uchwycić obrazu w pożądanej jakości. Niemniej jednak, wybierając kamerkę do sportów wodnych, najczęściej możemy jej także używać w przypadku innych dyscyplin. Jazdę na rowerze, bieganie czy sporty ekstremalne nagramy, ciesząc się wysoką jakością uzyskanego filmu. Warto więc postawić na model wielofunkcyjny, który bez większych problemów przyczepimy na przykład do kasku rowerowego czy narciarskiego.