Krótkie przedstawienie gry Euro Truck Simulator

0
Krótkie przedstawienie gry Euro Truck Simulator
Rate this post

Na rynku gier komputerowych znaleźć można sporo tytułów, które już na stałe wpisały się do swego rodzaju kanonu. Wiele osób sięga po nie chętnie nie tylko dlatego, że są znane, ale również są na bardzo dobrym poziomie. Jednym z przykładów jest Euro Truck Simulator.

Co to jest Euro Truck Simulator?

Produkcja, o której tutaj mowa, to seria gier symulacyjnych, czyli takich, gdzie możemy wcielić się w kierowcę ciężarówki i przemierzać setki i tysiące kilometrów za kierownicą ogromnego samochodu. Oczywiście na polskich drogach widać na co dzień ogromną ilość takich samochodów, natomiast nie każdy miał okazję, aby zasiąść w kabinie kierowcy, a przecież różnica między samochodem osobowym a dużą ciężarówką jest ogromna.

Dlatego dzięki tej grze możemy wirtualnie spróbować swoich sił w tym zawodzie. Premiera Euro Truck Simulator miała miejsce w 2008 roku. Od tego czasu wyszła także druga część, jak również kolejne rozszerzenia. Trzeba tutaj natomiast powiedzieć, że nie jest to najbardziej znana gra symulacyjna na ciężarówki, lecz wiele osób z pewnością oczekiwało wejścia na rynek kolejnych jej odsłon. Jakie rozszerzenia są dostępne?

Krótkie przedstawienie gry Euro Truck SimulatorRozszerzenia do Euro Truck Simulator

Osoba wcielająca się w rolę kierowcy ma za zadanie przewieźć określone towary z jednego miejsca na drugie. Otrzymuje za to pieniądze i w ten sposób powiększa swój budżet, z którego może korzystać, na przykład kupując nowy wóz. Pamiętać należy o uzupełnianiu paliwa w porę, aby nie narazić się na wymuszony przystanek i konieczność wzywania pomocy. Poza tym poziom zmęczenia kierowcy także trzeba kontrolować, bo inaczej może on zasnąć za kierownicą i spowodować wypadek.

Dlatego zarówno przerwy na wypoczynek, jak i tankowanie trzeba planować z wyprzedzeniem. Ciekawostką dla graczy są rozszerzenia, które dają dostęp do tras w określonych państwach. Przykładem są choćby Francja, Włochy, Polska, czy rejon Skandynawii.

Krótkie przedstawienie gry Euro Truck SimulatorCo nowego w Euro Truck Simulator 2?

W 2012 roku wyszła druga część gry, w przypadku której koncepcja jest taka sama, jak poprzednio. Lepsza jest rzecz jasna grafika, a do tego mamy więcej możliwości na zmodyfikowanie swojego pojazdu. Gracze chwalą też rozległą mapę z dostępnymi drogami. Bardziej realistyczna wydaje się sama jazda, kiedy warunki atmosferyczne są tak dynamiczne.

Natomiast niestety nie uświadczymy tutaj zmian pór roku. Rozszerzenia wspomniane powyżej otwierają jeszcze więcej ciekawych kierunków i tras. 2 marca 2018 zapowiedziano kolejny dodatek, a mianowicie Beyond The Baltic Sea. Jakie kraje będzie obejmował? Ciężarówką będzie można podróżować po Litwie, Łotwie i Estonii, ale także południowej Finlandii oraz części Rosji.

Na pewno fani symulacji nie powiedzą, że jest to najlepsza tego typu produkcja, jednak niewątpliwie bardzo grywalna. Zdecydowanie bardziej komfortowo i precyzyjnie steruje się ciężarówką przy pomocy kierownicy, a nie klawiatury. Wtedy można poczuć się faktycznie, jak prawdziwy kierowca, ponieważ gra jest bardziej realistyczna. Z pewnością wiele osób nie wyobraża sobie tej rozrywki bez takich dodatkowych akcesoriów.