Czym są porównywarki pożyczek?

0
Rate this post

Dziś na porządku dziennym jest ekspresowe zaciąganie pożyczek przez internet. Jednak w internecie ofert jest tak dużo, że wybór jest naprawdę bardzo trudny. Trzeba by spędzić długie godziny na przeszukiwaniu ofert na stronach każdej firmy pożyczkowej z osobna, a firm jest całe mnóstwo. Z pomocą przychodzą jednak porównywarki oraz rankingi pożyczek, które znacznie ułatwiają wyszukanie odpowiedniej oferty.

Jak działają porównywarki/rankingi pożyczek?

Pożyczki online cieszą się ogromną popularnością ze względu na szybkość zaciągania. W internecie też można sprawdzić szczegółowo każdą ofertę, bo pytając osobiście w firmie lub przez telefon zawsze o czymś można zapomnieć. Prędzej też zwrócimy uwagę na jakieś nietypowe szczegóły. Porównywarki i rankingi, to portale, na których znajdziemy mnóstwo ofert w jednym miejscu. Rankingi pożyczek pokazują nam oferty w kolejności od najlepszych do najgorszych. Możemy też zobaczyć oceny i opinie klientów, którzy się na nie zdecydowali. Opinie innych też są bardzo ważne przy wyborze oferty. Jeśli zauważymy, że dana oferta ma niską ocenę i złe opinie, nie powinniśmy się na nią decydować. Porównywarki działają zaś w taki sposób, że należy podać kwotę, preferowany termin spłaty, ilość rat, cel, jak szybko potrzebna jest pożyczka itp. i na podstawie tych danych wyświetli nam się porównanie różnych ofert. W ten sposób z łatwością wybierzemy to, co nas najbardziej zainteresuje.

Kalkulatory rat

Na stronach z rankingami i porównywarkami dostępne są także kalkulatory, z pomocą których można przeliczyć wysokość raty czy ewentualne koszty pożyczki. Wystarczy podać odpowiednie dane, najczęściej kwotę i termin spłaty czy też ilość rat lub oprocentowanie i kalkulator wyliczy nam wysokość miesięcznej raty. Takie udogodnienia bardzo pomagają wybrać odpowiednią ofertę i nie wpaść w poważne kłopoty.

Przykłady porównywarek i rankingów

Najpopularniejszą porównywarką finansową w internecie jest niewątpliwie Rankomat. Można tam porównać przede wszystkim ubezpieczenia, ale także kredyty i pożyczki i to bardzo dokładnie. Inne porównywarki i rankingi pożyczek, to na przykład super – chwilówki.pl, pożyczki – ranking.pl, smartney, totalmoney, erppolska czy sowafinansowa. Porównywarek i rankingów jest bardzo dużo i warto korzystać z nich, zamiast szukać ofert na pojedynczych stronach firm tracąc na to mnóstwo czasu. W ten sposób zaciągniemy pożyczkę z głową, mając pewność bezpieczeństwa swoich finansów i zaufania do oferty i firmy.