Gry dla dwojga na Nintendo Switch

0
Gry dla dwojga na Nintendo Switch
Rate this post

Przed nami gorący walentynkowy okres, w którym to szuka się sposobu na miłą randkę z drugą osobą. Może zamiast wyjścia do tłocznego kina, restauracji, lepszym rozwiązaniem będzie zamówienie pizzy, butelka wina oraz wspólna gra na Nintendo Switch? W naszym artykule przedstawiamy ciekawe gry dla dwojga, które niekoniecznie muszą być propozycją tylko dla zakochanych.

Mario Kart 8 Deluxe

Pierwszą propozycją na naszej liście na Nintendo Switch jest Mario Kart 8 Deluxe. To idealna gra dla tych osób, które oprócz samego ścigania cenią sobie również dobrą rozrywkę. Jest to już kolejna odsłona kultowych wyścigów z bohaterami świata Mario. Naszym zadaniem jest dojechanie do mety na pierwszym miejscu, wykorzystując po drodze wszelkie ulepszenia jak i bronie przeciw innym zawodnikom. W Mario Kart 8 Deluxe można bez przeszkód zagrać w 2 osoby, kiedy to ekran zostaje podzielony na pół. W porównaniu do poprzednich części dodano tu kilku nowych zawodników, rozbudowane trasy, jak i wyścigi antygrawitacyjne. Ponadto możemy skorzystać nie tylko z samych gokartów, lecz również szybowców czy motocykli. To idealna rozrywka dla dwojga, kiedy to możemy ścigać się między sobą, z innymi postaciami sterowanymi przez komputer, jak i również w trybie online.

Super Smash Bros. Ultimate

Super Smash Bros. Ultimate to przykład kolejnej udanej gry dla dwojga. Jest to bijatyka, która jednak znacząco różni się od serii Mortal Kombat czy Tekken. W szczególności postawiono tutaj na nieco cukierkowatą grafikę, jak i również mimo wszystko mniej przemocy. Olbrzymim plusem tej produkcji jest fakt, iż zawiera ponad 70 postaci znanych z gier Nintendo. W ten oto sposób jedna osoba może grać Mario, Pac-Manem czy Pikachu, a druga Bayonettą, Yoshim czy też postaciami ze Street Fightera. Same walki odbywają się na wielopoziomowych arenach. Bez trudu możemy zagrać w Super Smash Bros. Ultimate we dwójkę, jak i razem uczestniczyć w pojedynkach online.

Worms W.M.D

Worms to bez wątpienia klasyka gier komputerowych i na konsolę. Już od wielu lat możemy toczyć ze sobą pojedynki na śmierć i życie małymi robaczkami. Worms W.M.D to tytuł, który sporo nawiązuje do pierwszych części, zwłaszcza Armageddon. Ponownie zetkniemy się tu z widokiem 2D z boku. Naszym zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich wrogich robali. Będziemy mieć do tego cały arsenał broni. Po raz pierwszy w historii dodano do gry pojazdy, którymi można się zarówno poruszać jak i atakować przeciwników. Z pewnością Worms W.M.D to świetna propozycja dla dwojga.

Splatoon 2

Splatoon 2 to jedna z popularniejszych gier an Switchu przeznaczona do rozgrywki online. Jest to trzecioosobowa strzelanka, w której wcielamy się w Inklingów, dziwne postaci, które uzbrojone są w pistolety i inne bronie na farby. Naszym zadaniem jest w trybie multiplayer wyeliminowanie wszystkich przeciwników bądź też zamalowanie większej ilości mapy. Możemy bez trudu stworzyć drużynę ze sobą w składzie, dzięki czemu pomagając sobie wzajemnie na planszy, pokonamy przeciwników.

Overcooked 2

Overcooked 2 to przykład całkiem oryginalnej gry kooperacyjnej. Lądujemy tu w Cebulowym Królestwie, które musimy ocalić przez armią nieumarłego chleba. Zdecydowanie dziwnie brzmi, ale przynosi jednak sporo rozrywki. Wcielamy się tutaj w rolę kucharzy, którzy mają do wykonania wiele kulinarnych zadań. Znajdując się w restauracji, musimy szybko przygotowywać kolejne dania wedle przepisów, a następnie podać je klientom. Wraz z kolejnymi zadaniami potrawy stają się coraz bardziej skomplikowane, a czas na ich przygotowanie krótszy. Możemy zagrać we dwójkę, pomagając sobie w kuchni, jak i zaprosić do zabawy dodatkowych 2 graczy.

Co jeszcze dla pary?

Oczywiście w ofercie Nintendo znajdziemy znacznie więcej gier dla par. Przykładem tego może być: Gear.Club Unlimited 2, V-Rally 4, Pokken Tournament DX, Arms, LEGO Harry Potter Collection, Fifa 19, Mario Tennis Aces czy też Rayman Legends.

Artykuł powstał we współpracy z portalem www.nintendoswitch.pl