Pokemon GO- areny, prestiż i wybór drużyny. Zobacz koniecznie!

0
Aktualizacja Pokemon GO

Pokemon GO robi furorę na całym świecie!

Jeśli osiągniemy 5 poziom w Pokemon GO, będziemy mogli odwiedzić Gymy, czyli Areny, dzięki którym będziemy mogli zmierzyć się z Pokemonami wystawionymi przez innych graczy. Przed pierwszą wizytą na Arenie będziemy mieli za zadanie wybrać drużynę. Nasza decyzja odnośnie wyboru drużyny nie ma większego znaczenia, jednak niektórzy uważają, iż przystąpienie do konkretnej grupy, w przyszłości może wpłynąć na pomoc w zdobyciu legendarnego ptaka. Jednak te informacje nie zostały w żaden sposób potwierdzone czy udowodnione.

Wybór drużyny

Jeśli po raz pierwszy wejdziemy na Arenę, Profesor Willow zaproponuje, abyśmy wybrali jedną z trzech dostępnych frakcji. Najlepiej, byśmy dołączyli do tej, do której należą już nasi znajomi. Poniżej znajdziecie opis każdej z frakcji dostępnych w grze:

 1. Team Instinct to drużyna koloru żółtego, której liderem jest Spark. Ten zespół, jak sugeruje sama nazwa, w swoich działaniach kieruje się instynktem. Uważają oni, że sukces Pokemonów zależy w głównej mierze od przeczucia, któremu warto zaufać. Legendarny ptak o nazwie Zapdos, jest typem zwierzątka, które lubi napięcie… Jest on bowiem spod znaku elektryczności i stanowi nieodłączną część drużyny.
 2. Team Mystic to drużyna koloru niebieskiego, której liderką jest Blanche. Ten zespół bowiem interesuje się pojęciem ewolucji. W swoich działaniach nie poddają się emocjom, a całkowicie oddają się działaniu inteligencji. Uważają, że zachowanie spokoju jest kluczem do zwycięstwa. Maskotką drużyny jest zimny typ, spod „niebieskiej gwiazdy”. Legendarny ptak Articuno, jest bowiem typem lodowym. Frakcja niebieska cieszy się największym powodzeniem wśród graczy. Być może wszyscy są wielbicielami koloru niebieskiego.
 3. Team Valor to drużyna koloru czerwonego, którego szefową jest Candela. Czerwony team wyznaje zasadę, że w całym procesie rozwoju Pokemonów, najważniejszym jest stworzenie ze stworkami bliskiej i ścisłej więzi. Ważnym elementem drużyny jest przyjaźń. Członkowie marzą o zdobyciu mistrzostwa, są odważni i dumni. Przyjacielem drużyny jest gorącej krwi legendarny ptak Moltres. Jest on bowiem zwierzątkiem typu ogniowego.

Pokemon GO Frakcje

Areny (Gyms/Gymy) i prestiż

Gyms to Areny, na których będziemy mogli stoczyć pojedynki. Na mapie będziemy mogli dostrzec, że Arena będzie częściowo żółta, niebieska lub czerwona, jednak zawsze dominuje kolor szary. Poświata jednego z trzech wymienionych wcześniej kolorów świadczy o tym, jaka frakcja dominuje na danym Gymie.

Starcia możemy toczyć na Arenach, które zdominowała nasza drużyna, jak i na tych, które zdominowane zostały przez inne frakcje. Pojedynki zawsze przebiegają tak samo, jednak cel walki nie zawsze jest taki sam. Co by się nie działo, w starciach najbardziej chodzi o prestiż.

Każda Arena posiada punkty prestiżu- a im więcej tym lepiej. Tocząc walki na Gymach przeciwnej frakcji, możemy obniżać jej punkty prestiżu. Trenując, czyli walcząc ze stworkami sojuszników w Gymach naszej drużyny, podnosimy punkty prestiżu Areny należącej do naszego sojuszu.

Sami także możemy spotkać Arenę, która nie została jeszcze zdominowana przez żaden z trzech kolorów. Możemy ją wtedy przejąć i ustawić na niej swoje Pokemony, by rozpocząć tym samym kumulowanie punktów prestiżu własnego Gymu. Arenę zajętą przez przeciwników możemy odbić dopiero wtedy, gdy punkty prestiżu osiągną zero.

Czuwanie nad Arenami i wystawianie na nich stworków, są źródłem pozyskiwania monet Pokecoins. Jeśli nie będziemy tego robić, zawsze istnieje możliwość zakupienia Pokemonowej waluty.

Pojedynki

Walka wygląda zupełnie inaczej niż w grach Pokemon z przenośnych konsol Nintendo. Pojedynki odbywają się w czasie rzeczywistym i nie są pojedynkami turowymi. Trzeba mieć na uwadze, by rozpocząć atak, gdy tylko rozpocznie się mecz.

By użyć standardowego ataku, wystarczy że stukniemy w ekran- to wszystko. Takie delikatne uderzenia aktywują bowiem ataki specjalne, których możemy użyć przytrzymując ekran chwilę dużej.

Ważnym elementem, który wprowadzono do gry, by nie skupiała się ona tylko na stukaniu w ekran są uniki. Uniki są niezwykle ważne w przypadku, gdy nasz przeciwnik ma nad nami przewagę. Na przykład w przypadku, gdy jego potworek jest typem zwierzątka, który włada żywiołem skutecznym przeciwko naszemu Pokemonowi. By wykonać unik, wystarczy, że przesuniemy palec w prawo lub w lewo tuż przed uderzeniem.

Podczas walki, ważne jest, jakiego typu Pokemona wystawiamy. Różne typy są skuteczne przeciwko innym. Przed rozpoczęciem starcia na Arenie, zawsze możemy sprawdzić jakie typy Pokemonów są wystawione do obrony, co pozwoli nam rozsądnie stworzyć sześcioStworkową drużynę.

Poniżej znajdziecie wszystkie typy Pokemonów:

 • Normalny (Normal)
  Silny przeciwko: –
  Wrażliwy na: Fighting
 • Ognisty (Fire)
  Silny przeciwko: Grass, Ice, Bug, Steel
  Wrażliwy na: Water, Ground, Rock
 • Wodny (Water)
  Silny przeciwko: Fire, Ground, Rock
  Wrażliwy na: Electric, Grass
 • Elektryczny (Electric)
  Silny przeciwko: Water, Flight
  Wrażliwy na: Ground
 • Trawiasty (Grass)
  Silny przeciwko: Water, Ground, Rock
  Wrażliwy na: Fire, Ice, Poison, Flight, Bug
 • Lodowy (Ice)
  Silny przeciwko: Grass, Ground, Flight, Dragon
  Wrażliwy na: Fire, Fight, Rock, Steel
 • Walczący (Fight)
  Silny przeciwko: Normal, Ice, Rock, Dark, Steel
  Wrażliwy na: Flight, Psychic, Fairy
 • Trujący (Poison)
  Silny przeciwko: Grass, Fairy
  Wrażliwy na: Ground, Psychic
 • Ziemny (Ground)
  Silny przeciwko: Fire, Electric, Poison, Rock, Steel
  Wrażliwy na: Electric, Ice, Rock
 • Latający (Flight)
  Silny przeciwko: Grass, Fight, Bug
  Wrażliwy na: Rock, Steel, Electric
 • Psychiczny (Psychic)
  Silny przeciwko: Fight, Poison
  Wrażliwy na: Bug, Ghost, Dark
 • Robak (Bug)
  Silny przeciwko: Grass, Psychic, Dark
  Wrażliwy na: Fire, Flight, Rock
 • Skalny (Rock)
  Silny przeciwko: Fire, Ice, Flight, Bug
  Wrażliwy na: Water, Grass, Fight, Ground, Steel
 • Duch (Ghost)
  Silny przeciwko: Psychic
  Wrażliwy na: Dark
 • Smoczy (Dragon)
  Silny przeciwko: Dragon
  Wrażliwy na: Ice, Fairy
 • Mroczny (Dark)
  Silny przeciwko: Psychic, Ghost
  Wrażliwy na: Fight, Bug, Fairy
 • Stalowy (Steel)
  Silny przeciwko: Ice, Rock, Fairy
  Wrażliwy na: Fire, Fight, Ground
 • Bajkowy (Fairy)
  Silny przeciwko: Fight, Dragon, Dark
  Wrażliwy na: Poison, Steel

Poradnik odnośnie znajdywania konkretnych typów Pokemonów znajdziecie tutaj.

5/5 - (1 vote)