Xbox 360 czy Xbox One – którą konsolę lepiej kupić?

0
Rate this post

Zazwyczaj gracze planujący zakup konsoli wybierają między PlayStation a Xboxem. Wśród nich nie brakuje jednak fanów sprzętu produkowanego przez Microsoft, którzy stają przed innym dylematem – lepiej zdecydować się na konsolę Xbox 360 czy Xbox One? Próbujemy odpowiedzieć na to pytanie!

Chcąc dokonać najlepszego wyboru między Xboxem 360 a Xboxem One, większość z nas w pierwszym odruchu zapewne sięgnie po specyfikację techniczną każdego z tych urządzeń. W gąszczu danych łatwo się jednak pogubić, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy wytrawnymi graczami, a konsola ma być przykładowo prezentem dla dziecka, partnera czy przyjaciela.

Xbox 360 – zalety

Choć Xbox One jest dostępny na rynku od kilku lat, Xbox 360 wciąż ma wielu wiernych fanów na całym świecie. Nic dziwnego – mimo że już wkrótce skończy 15 lat, konsola ta ma wciąż dużo do zaoferowania graczom i nie mówimy tu tylko o dużej dostępności tytułów czy akcesoriów, które można kupić między innymi tutaj https://www.euro.com.pl/xbox-360.bhtml.

Xbox 360 – zaletyOprócz oczywistych zalet, takich jak doskonałe wrażenia z rozgrywki, model Xbox 360 od zawsze jest chwalony za idealnie dopasowany do kształtu ludzkiej ręki kontroler. Dzięki temu znakomicie sprawdza się on nawet przy grach wymagających bardzo dużej precyzji, takich jak popularne strzelanki.

Wśród zalet konsoli Xbox 360 wymienia się również możliwość podłączenia urządzenia do komputera z systemem Windows lub smartfona z systemem Windows Phone. Użytkownicy Xboxa 360 doceniają go też za wysoki poziom ochrony przed atakami ze strony hakerów.

Xbox One – zalety

Przyszedł czas na młodsze rodzeństwo Xboxa 360, czyli konsolę Xbox One. Czym ten model zaskarbił sobie sympatię graczy? Przede wszystkim ogromną funkcjonalnością oraz dużą pamięcią RAM i pamięcią podręczną, która zapewnia płynne przesyłanie danych, a tym samym komfortową rozgrywkę.

Mimo zajmowania naprawdę niewielkiej powierzchni, Xbox One to wysokiej klasy sprzęt, którego moc grania jest porównywana do komputerów klasy średniej. Użytkownicy chwalą także efektowny i intuicyjny interfejs konsoli, potężny procesor oraz przypominająca swego poprzednika kontroler.

Xbox One – zaletyGry z Xboxa 360 na Xbox One?

Niekwestionowaną zalety konsoli produkowanych przez Microsoft jest również możliwość korzystania z dotychczas posiadanych, w tym starszych gier na nowych modelach Xboxa. Dzięki temu, rozważając zakup Xboxa One, nie musimy żegnać się z naszą imponującą kolekcją najlepszych gier, a przynajmniej z jej znaczącą częścią.

Xbox 360 i Xbox One – dodatkowe atuty

Co więcej, zarówno Xbox 360, jak i Xbox One umożliwia nam nie tylko granie w gry wideo. Obu konsoli możemy używać na wiele sposobów: korzystać z aplikacji takich jak YouTube, Netflix i Amazon Video bądź słuchać ulubionej muzyki na Spotify lub SoundCloud. Za pośrednictwem Xboxa możemy uzyskać dostęp do aplikacji, służących do pobierania transmisji sportowych, strumieni gier, wysyłania wiadomości i prowadzenia wideorozmowy.