Jaki laptop na komunię?

0
Jaki laptop na komunię?
Jaki laptop na komunię?
Rate this post

Jeszcze do niedawna najpopularniejszych podarunkiem był rower. Obecnie najczęściej stawia się na nowe technologie, zwłaszcza laptopy, które w wielu sytuacjach stają się pierwszymi tego typu sprzętami dla dziecka. Wszystko to sprawia, że ich wybór powinien zostać w odpowiedni sposób przemyślany. Nikt z nas bowiem nie chce obserwować rozczarowania dziecka z nietrafionego wyboru.

Na co zwrócić uwagę?

Na szczęście wybór laptopa na komunię nie jest tak trudnym zadaniem, jak może się wydawać. Wszystko za sprawą bardzo szerokiej oferty rozmaitych sklepów internetowych. W ich asortymentach znajdują się urządzenia każdego typu, dlatego nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem właściwego modelu.

Nie ma co się oszukiwać, większość dzieci będzie wykorzystywała otrzymanego laptopa głównie do rozrywki. Powinien on więc dysponować podzespołami, które dadzą sobie radę z większością gier komputerowych. Jednym z lepszych i najpopularniejszych laptopów w tej kategorii jest model Lenovo Y700.

Występuje on w wersjach z ekranem o przekątnej 15,6 oraz 17,3 cali. Co jednak najważniejsze, pracuje on na bardzo wydajnych elementach. Zarówno procesor, jak i karta graficzna czy pamięć RAM charakteryzują się parametrami, dzięki którym bez problemu uruchomimy najnowsze tytuły. Układ GPU pochodzi bowiem z serii Intel Core HQ, dedykowana karta graficzna to Nvidia GeForce GTX 960M z 4 GB pamięci, a kości RAM DDR4 mogą osiągnąć maksymalną pojemność aż 32 GB.

Oczywiście jest to zestaw najmocniejszy, który również sporo kosztuje. Jeżeli nam na pewnych oszczędnościach, możemy rozglądnąć się za modelami z mniejszą ilością pamięci oraz nieco słabszymi procesorami (np. Intel Core i5 zamiast i7). W dalszym ciągu będą to laptopy, które zadowolą niejednego młodego fana wirtualnego rozrywki. Lenovo Y700 pod tym względem wydaje się być więc bardzo dobrym wyborem.

Nie tylko gry

Oczywiście laptop wcale nie musi służyć dziecku wyłącznie do zabawy. To bardzo przydatny sprzęt, za pomocą którego będzie ono mogło wykorzystać do przyszłej nauki oraz poznawania wielu ciekawych informacji.

W takiej sytuacji możemy rozejrzeć się za nieco tańszymi urządzeniami (w okolicach 2 tysięcy złotych), które również zagwarantują stabilne i bezproblemowe działanie. Warto zwrócić szczególną uwagę na modele niskonapięciowe oraz zawierające zróżnicowane oprogramowanie dodatkowe.

Dobrym pomysłem mogą okazać się również niewielkich rozmiarów laptopy konwertowalne. Korzystać można z nich na kilka różnych sposobów – służą one bowiem zarówno jako tradycyjne laptopy, jak i przenośne i kompaktowe tablety. Dzięki temu dziecko będzie w stanie skorzystać ze swojego komputera wszędzie, nawet w szkole.

Spośród oferty dostępnej na rynku, warto wyróżnić w szczególności model Lenovo Yoga 900, który sprzedawany jest w wielu wersjach konfiguracyjnych, oferujących wygodną, mobilną zabawę.

Laptop na komunie może okazać się doskonałym narzędziem, które pozwoli dziecku odkryć wiele możliwości, jakie niesie za sobą sprzęt komputerowy. Warto jednak pamiętać również o jego bezpieczeństwie i decydować się na urządzenia posiadające nie tylko system operacyjny, ale również różnego rodzaju zabezpieczenia (nie tylko w postaci programów antywirusowych).