TOP 5 najlepszych kart graficznych do 400 zł

Dobra karta graficzna nie musi wcale być droga. Karta graficzna za 400 zł w zupełności wystarczy do uruchomienia większości nowych gier. Oczywiście nie pogramy na najwyższych ustawieniach graficznych, lecz na minimalnych i średnich owszem. Warto dodać, że taka karta w zupełności wystarczy do płynnego oglądania filmów w 4K, które mamy również okazje oglądać w serwisie YouTube oraz do obsługi zaawansowanych programów graficznych.

Dużym plusem kart graficznych za ok. 400 jest fakt, że pobierają one stosunkowo mało prądu, oferując jednocześnie wysoką wydajność. Jeżeli nie chcesz zwiększyć rachunku za prąd, a jednocześnie chcesz cieszyć się z dobrej grafiki w grach, to karta graficzna za 400 zł będzie idealną opcją dla Ciebie. Po zainstalowaniu karty graficznej za 400 zł w komputerze odpalimy większość gier w rozdzielczości Full HD, co zachwyci nie jedno oko.

Karta w tym przedziale cenowym wyposażona będzie w 1024 MB (1GB) pamięci DDR5 na szynie 128 bitów, co pozwala na osiągnięcie zadowalających wyników płynności w grach. Ze względu na dużą moc obliczeniową do karty będziemy mogli podłączyć od 2 do 4 monitorów jednocześnie. Większość modeli wyposażonych będzie również w szereg złącz wyjścia jak HDMI, DVI x2 oraz wejście D-Sub. Dodatkowo karta powinna obsługiwać standardy DirectX 11.2 i OpenGL 4.4, dzięki którym będzie kompatybilna z większością najnowszych gier. Kartę podłączymy do komputera za pomocą złącza PCI-Express 3.0 x16.

Okres gwarancyjny kart graficznych za 400 zł wynosi najczęściej 36 miesięcy, lecz przed zakupem należy to dokładnie zweryfikować. Zanim zdecydujesz się na zakup danej karty, sprawdź dokładnie parametry techniczne każdego modelu. Producenci oferujący karty graficzne do 400 zł to Asus, MSI, Sapphire, Gigabyte oraz Gainward. Jeżeli nie wiesz jaką kartę graficzną kupić, sprawdź poniższy ranking kart graficznych. Znajdziesz w nim model, producenta, opinie oraz aktualną cenę każdej karty.