Najbardziej oczekiwane gry strategiczne na PC w 2018 roku

0
Najbardziej oczekiwane gry strategiczne na PC w 2018 roku
Rate this post

Rynek gier strategicznych na PC w 2018 roku kwitnie, co zaobserwować można po licznych premierach kultowych tytułów, jak Frostpunk, Northgard czy Total War Saga: Thrones of Britannia. Mimo tego, że wiele ciekawych gier miało już swoje dni chwały w tym roku, w najbliższych miesiącach oczekiwać możemy kolejnych długo wyczekiwanych premier.

Poniższy ranking prezentuje najbardziej pożądane gry strategiczne na PC.

TOP 1: Age of Empires IV

Do najbardziej wyczekiwanych gier strategicznych na PC w 2018 roku, zaliczyć możemy Age of Empires IV. Jest to kolejna część kultowej serii, która podbiła serca milionów graczy. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii, Age of Empires IV opracowane zostało przez studio Relic Entertainment. W najnowszej odsłonie serii mechanika gry nie uległa zmianie. W dalszym ciągu gracz staje na czele wybranej przez siebie cywilizacji, prowadząc ją do zwycięstwa, zarówno na tle militarnym, ekonomicznym, jak i rozwojowym. Świetna grafika, doskonała grywalność i tysiące scenariuszy, to jedynie kilka z zalet AoF IV.

TOP 2: Total War: Three Kingdoms

Na drugim miejscu w rankingu gier strategicznych na PC znalazł się tytuł: Total War: Three Kingdoms. Jest to dwunasta już z kolei produkcja wydana w tej serii. Tytuł łączy w sobie elementy strategii turowej i RTS. Tym razem gracze przeniosą się do starożytnych Chin, gdzie przyjdzie im toczyć bitwę pomiędzy trzema rywalizującymi ze sobą królestwami. Akcja Total War: Three Kingdoms rozgrywa się w 190 roku naszej ery, tuż po upadku dynastii Han. Główny wątek gry skupia się jednak na rozpadzie Cesarstwa oraz krwawej rywalizacji, jaka powstała pomiędzy frakcjami, próbującymi objąć władzę absolutną. Gracz podczas rozgrywki musi wykazać się nie tylko umiejętnościami militarnymi i dowódczymi na polu bitwy, ale również musi dowieść siły na tle dyplomatycznym.

TOP 3: Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War

Na ostatnim miejscu podium znalazł się Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War. Tytuł ten zaliczyć możemy do gatunku klasycznych gier turowych w systemie 4X. Jak nazwa wskazuje, podczas rozgrywki gracz będzie się poruszać po uniwersum Warhammera 40,000. W grze do dyspozycji gracza będą cztery rywalizujące ze sobą frakcje, gdzie każda z nich obrała za cel przejęcie planety Gladius Prmie. Zadaniem gracza jest poprowadzić wybraną frakcję do zwycięstwa – brzmi łatwo? Nic bardziej mylnego! Każdego śmiałka, podejmującego wyzwanie podbicia Gladius Prime, czeka wiele krwawych bitew, toczonych przez zróżnicowane jednostki bojowe. Dodatkowo gracz dostaje możliwość odkrywania nowych technologii, budowania fortyfikacji i miast oraz odblokowywania coraz to potężniejszych jednostek frakcji. Gra dostępna będzie z trybem single i multiplayer.

Ranking gier strategicznych na 2018 rok zawiera wyłącznie trzy najbardziej oczekiwane tytuły w tym roku. Nadchodzących produkcji, w które warto zagrać, jest jednak zdecydowanie o wiele więcej. Oprócz powyżej wymienionych, inne ciekawe gry na PC, na które warto zwrócić uwagę to Ancestors Legacy, Cities: Skylines – Parklife, Jurassic World: Evolution oraz Total War Saga: Thrones of Britannia.