TOP 5 najlepszych kart graficznych do 300 zł

Jeżeli planujesz zakup karty graficznej do 300 zł, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że nie będzie to najmocniejsza karta graficzna na rynku. Warto jednak podkreślić, że za tę kwotę można już kupić dobrą kartę graficzną, na której bez problemu odpalimy starsze gry. Oczywiście nowe tytuły również uruchomimy, lecz w większości przypadków na minimalnych wymaganiach sprzętowych.

Karta graficzna do 300 zł to idealna opcja dla tych, którzy nie stawiają na wysoką jakość grafiki, lecz na energooszczędność. Tańsze karty wyposażone są w słabsze podzespoły, które pobierają mniej energii elektrycznej, a co za tym idzie rachunek za prąd nie powinien być wysoki. Oczywiście nie oznacza to, że kupując kartę graficzną za 300 zł pozbawieni będziemy przyjemności z rozrywki, wręcz przeciwnie.

Za około 300 zł kupimy kartę graficzną dzięki której odpalimy niektóre gry w rozdzielczości Full HD. Dodatkowo będziemy mogli ustawić dla pulpitu rozdzielczość nawet 2560×1600. Kupując kartę za 300 złotych będziemy mieli do dyspozycji nawet 2GB pamięci na kości GDDR5 i szynie 64/128 bitów. Karta wyposażona będzie w złącze HDMI, DVI oraz D-sub. Całość podłączymy do komputera za pomocą złącza PCI-Express 2.0 x16.

Bardzo ważne jest, aby przed zakupem nowej karty zwrócić uwagę na okres gwarancyjny producenta. Najczęściej gwarancja wynosi od 24 do 36 miesięcy, co jest dobrym wynikiem dla sprzętu podlegającego ciągłemu użytkowi. Producenci oferujący karty graficzne do 300 zł to Asus, MSI, Sapphire, Gigabyte oraz Gainward. Jeżeli nie wiesz jaką kartę graficzną kupić, sprawdź poniższy ranking kart graficznych. Znajdziesz w nim model, producenta, opinie oraz aktualną cenę każdej karty.