Trenowanie i walka- Pokemon GO

0
Pokemon GO walki

Wszyscy gacze wiedzą, że kolekcjonowanie Pokemonów jest nie tylko najlepsze, ale również najważniejsze w Pokemon GO. Twórcy zadbali również o możliwość toczenia walk Pokemonów. Walki są co prawda mniej rozbudowane niż na konsolach przenośnych, jednak istnieje kilka czynników, które warto mieć na uwadze przed podjęciem boju.

W Pokemon GO walczymy wyłącznie na Arenach (Gymy). W przyszłości nie wyklucza się możliwości toczenia walk między graczami w dowolnie wybranym miejscu. Kiedy dotrzemy do punktu, w którym postawiony jest Gym przejęty przez przeciwną drużynę, możemy zobaczyć, jakie Pokemony zostały wystawione do obrony. Następnie klikając w ikonę dwóch Poke Balli, znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu, wybieramy Pokemony, które wystawiamy do walki z obrońcami Gymu.

Jak walczyć?

Walka na Arenie rozpoczyna się po wybraniu sześciu Pokemonów, które chcemy wystawić do boju. Warto być w pewnej gotowości do walki, gdyż najlepszą taktyką jest szybkie stukanie w ekran od samego początku. Dlaczego? Dlatego, że każde kliknięcie w ekran aktywuje podstawowy, szybki atak naszego Pokemona.

Podczas potyczki łatwo jest zignorować ataki specjalne. W miarę używania zwykłych ataków, pod paskiem energii Pokemona zobaczymy napełniający się niebieski pasek podzielony na kilka części- jest to bowiem energia ciosów specjalnych. By wykonać atak specjalny, wystarczy przytrzymać palec na ekranie chwilę dłużej i puścić, by uderzyć przeciwnego Pokemona. Warto pamiętać, że im więcej części paska zapełnionych kolorem niebieskim, tym mocniejszy będzie atak naszego Pokemona.

Istotnym elementem podczas walki są uniki, o których większość graczy zapomina. Dzięki nim, nasz Pokemon ma szansę na uniknięcie ataków specjalnych. Jeśli zauważymy, że przeciwnik ładuje swój potężny atak, w ostatniej chwili musimy przesunąć palcem w prawo lub lewo, tym samym unikając potężnego ciosu.

Trening- to warto wiedzieć!

Tocząc walki z Pokemonami w Gymach przejętych przez wrogą frakcję, obniżamy jej prestiż. Kiedy wartość prestiżu dosięgnie zera, stajemy się nowymi obrońcami Gymu.

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale w sojuszniczych Gymach także możemy toczyć walki z wystawionymi tam Pokemonami. Wybierając Arenę należącą do swojej frakcji, możemy wystawić stworka, którego chcemy posłać do walki. Wybrany przez nas Pokemon toczy walki z kilkoma przeciwnikami, tym samym zdobywając nam punkty doświadczenia. Przy okazji zwiększa się także prestiż naszej Areny.

Warto jednak pamiętać, że bitwy treningowe w Gymach sojuszniczych nie zwiększają ani siły ataków, ani liczby CP naszych Pokemonów.

5/5 - (1 vote)