Myszka gamingowa – gadżet niezbędny dla każdego gracza

0
Rate this post

Zależy Ci na dobrym sprzęcie do grania? Zastanawiasz się, czym różni się myszka gamingowa od zwykłej biurowej? A może chcesz się dowiedzieć, jak wybrać najlepsze urządzenie? Myszka PC jest dziś jednym z najczęściej stosowanych kontrolerów gier. To podstawowe narzędzie zestawu komputerowego każdego gracza. Pozwoli Ci ono na grę na najwyższym poziomie.

Myszka gamingowa – czym różni się od biurowej?

Myszki gamingowe od swoich biurowych koleżanek różnią się przede wszystkim budową. Zazwyczaj mają odważniejszy design i niecodzienne kształty. Wyróżniają je także gumowe boki, które ułatwiają pewniejszy chwyt urządzenia oraz podświetlenie. Możesz je dostosować do swojego gustu. Wystarczy wybrać inną barwę dla paneli bocznych, rolki i dla logo. Często możliwa jest także zmiana układów przycisków.

Myszka gamingowa różni się od tradycyjnej czułością sensorów, precyzją działania, a także łatwiejszym manewrowaniem. Ponadto urządzenie jest wyposażone w przełączniki. Pozwolą Ci one na większą kontrolę nad tym, co dzieje się na ekranie. Przyciski muszą być trwałe i szybko reagować na Twoje kliknięcie. Dobrą żywotność mają przełączniki mechaniczne, a także optyczno-mechaniczne.

Sensor w myszce gamingowej

Sensory w myszkach dla graczy są odpowiedzialne za precyzję sterowania i maksymalną szybkość ruchu. Myszy gamingowe mogą być wyposażone w sensor:

  • optyczny – polecany do gier, które wymagają ciągłego przemieszczania się myszy jak np. strzelanki. Minusem jest to, że spisują się dobrze wyłącznie na powierzchniach płaskich;
  • laserowy – ma większą czułość. Działa dobrze nawet na chropowatych obszarach. To dobry wybór, jeśli jesteś początkującym graczem lub jeżeli lubisz gry o nieco spokojniejszej fabule jak np. gry logiczne.

Parametr dpi/cpi sensora

Parametr dpi, zwany także cpi, to zakres czułości, w którym może pracować mysz gamingowa. Określa on liczbę pikseli, o jaką przesunie się wskaźnik na ekranie monitora, kiedy myszka zostanie przesunięta o jeden cal. Im wyższa rozdzielczość, tym szybciej porusza się kursor myszy. Jednak wyższa rozdzielczość nie zawsze oznacza większą precyzję. Czasami uniemożliwia ona wykonanie dokładnych ruchów. Możesz wybrać modele z funkcją regulacji czułości.

Mysz bezprzewodowa czy z kablem?

Mysz gamingowa bezprzewodowa to dobry wybór, jeśli cenisz sobie porządek na biurku i nie chcesz męczyć się z rozplątywaniem przewodów. Niestety, w tych urządzeniach może dojść do zakłóceń, które opóźniają czas reakcji myszki. Jednak nie są one tak duże, by utrudnić Ci rozgrywkę wymagającą dobrego refleksu. Musisz także pamiętać o ładowaniu akumulatorów lub wymianie baterii.

Z kolei, jeśli cenisz sobie grę na najwyższym poziomie, wybierz urządzenie z kablem. Taka myszka gamingowa pozwoli Ci na stabilną pracę bez zakłóceń. Niezależnie od tego, na jaki model narzędzia się zdecydujesz, pamiętaj o tym, że mysz powinna być profilowana. Odpowiedni kształt odciąży Twoją rękę podczas rozgrywania sesji. Dostępne są myszki zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych, a także uniwersalne.

Klawiatura gamingowa idealnym dopełnieniem myszy dla gracza

Klawiatury gamingowe to obok myszki najważniejsze narzędzia każdego gracza. Klawisze możesz zaprogramować pod konkretne, przydatne podczas gry funkcje. Podświetlenie urządzenia ułatwi Ci granie nawet po ciemku. Taka klawiatura nie opóźni Twoich ruchów podczas rozgrywki.