Najlepsze słuchawki dla gracza – jakie wybrać?

0
Rate this post

Słuchawki gamingowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego gracza. Choć laikom może się wydawać, że ich jakość nie ma ogromnego wpływu na wyniki czy radość z rozgrywki, to w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie, szczególnie w przypadku graczy multiplayer. Nawet najmniejsze opóźnienie w przekazie dźwięku czy niedosłyszenie zbliżającego się wroga może sprawić, że pomimo doskonałych umiejętności mecz będzie skazany na porażkę. Dobre słuchawki dla graczy ułatwiają też porozumiewanie się ze swoją drużyną, równie istotna jest zatem jakość mikrofonu. Podpowiadamy, jakie słuchawki gamingowe wybrać dla siebie lub na prezent!

Słuchawki gamingowe – bezprzewodowe czy na kablu?

Nie ulega wątpliwości, że słuchawki gamingowe muszą być wyposażone w mikrofon – jedynym wyjątkiem od tej reguły jest wybieranie sprzętu dla osoby, która nie gra w gry drużynowe i nie streamuje swojej rozgrywki, albo korzysta z osobnego mikrofonu. W każdym innym przypadku postawienie na klasyczne słuchawki dla graczy, czyli właśnie te wyposażone w mikrofon na wysięgniku, będzie słusznym wyborem. Dzięki temu gamer będzie mógł komunikować się ze swoją drużyną w trakcie gry, rozmawiać ze znajomymi lub komentować rozgrywkę podczas udostępniania jej online.

Dużo większym dylematem jest wybór między słuchawkami gamingowymi bezprzewodowymi a wyposażonymi w kabel. Obie opcje mają swoje wady i zalety, które trzeba po prostu dopasować do indywidualnych preferencji gracza. Słuchawki przewodowe zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku, ponieważ nie zostaje on poddany kompresji, jak jest w przypadku modeli na Bluetooth. Ograniczają jednak ruchy gracza – zostaje uzależniony od długości kabla i musi uważać, by podczas ekscytacji rozgrywką nie wyrwać go z wejścia w komputerze.

Choć uważa się, że słuchawki na kablu zawsze będą brzmiały lepiej od bezprzewodowych słuchawek gamingowych, to najlepsze modele tego drugiego typu udowadniają, że potrafią cieszyć doskonałym dźwiękiem. Świetnym przykładem są słuchawki Sony INZONE H7 i H9 (https://scentre.pl/lista/sony/sluchawki-gamingowe-inzone.html) wyposażone w technologię dźwięku przestrzennego. Co więcej, modele bezprzewodowe dają pełną swobodę ruchów.

Na co jeszcze zwracać uwagę, kupując słuchawki dla gracza?

Wybierając słuchawki dla gracza, musisz nie tylko zdecydować o ich rodzaju (bezprzewodowe VS przewodowe), ale również sprawdzić najważniejsze parametry:

  • Pasmo przenoszenia – wyrażone w Hz. Im szersze, tym czystszego dźwięku i mocniejszego basu można się spodziewać. Zakres 5-20 000 Hz będzie świadczył o bardzo wysokiej jakości słuchawek.
  • Czas pracy i ładowania (dotyczy bezprzewodowych) – gamingowe słuchawki bezprzewodowe powinny pracować na jednym ładowaniu co najmniej kilkanaście godzin (im więcej, tym lepiej!) i jak najszybciej się ładować.
  • Wersja Bluetooth (dotyczy bezprzewodowych) – im wyższa, tym łączność Bluetooth jest szybsza i bardziej stabilna, zwiększa się również zasięg pracy słuchawek.
  • Długość przewodu (dotyczy przewodowych) – musi zapewnić graczowi wygodę podczas użytkowania słuchawek, przy jej wyborze należy zatem zwrócić uwagę na odległość komputera od krzesła. Za krótki kabel mocno ograniczy ruchy, a zbyt długi może się plątać pod nogami.
  • Typ nauszników – mogą być zamknięte, otwarte lub półotwarte. Te pierwsze zapewniają lepsze wygłuszenie otoczenia, natomiast otwarte – wyższy poziom wentylacji.
  • Udogodnienia – słuchawki gamingowe mogą być wyposażone w liczne dodatki zwiększające komfort ich użytkowania. Wśród najciekawszych rozwiązań można wymienić dostępność wszystkich najważniejszych elementów sterujących na obudowie, możliwość grania w trakcie ładowania i przełączanie się na tryb dźwięków z otoczenia, podczas którego można rozmawiać z inną osobą w pokoju bez zdejmowania słuchawek.

Foto: scentre.pl

#artykulsponsorowany