Wybieramy używany komputer stacjonarny

0
Rate this post

Chcesz kupić dobrej jakości komputer stacjonarny, ale nie wydawać na ten cel nie wiadomo jak dużej ilości pieniędzy? Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na sprzęt poleasingowy. Sprawdź, na co zwracać uwagę wybierając komputer używany i nad jakimi modelami warto się zastanowić. Lektura naszego artykułu na pewno pomoże Ci w tej kwestii!

Dlaczego warto postawić na używane komputery

Wbrew pozorom, sprzęt używany wcale nie musi oznaczać czegoś gorszego, również w świecie IT. Oferowane przez sklepy komputery poleasingowe to sprzęt, który wcześniej był wypożyczany do firm i wykorzystywany do pracy biurowej. Nie jest to szczególnie obciążające zadanie i często oznacza małe zużycie komponentów. 

Używane komputery mogą zatem wciąż charakteryzować się całkiem niezłą wydajnością. Nie trzeba także martwić się o ich stan techniczny, ponieważ przed trafieniem do sprzedaży są one gruntownie badane pod kątem usterek. Dzięki temu możesz być pewny, że otrzymasz w pełni sprawny sprzęt, który będzie działał prawidłowo od razu po rozpakowaniu i podłączeniu do zasilania.

Najważniejszą kwestią przemawiającą za zakupem tego rodzaju sprzętu jest to, że używane komputery są wielokrotnie tańsze niż ich nowe odpowiedniki z takimi samymi podzespołami. Biorąc pod uwagę to i wszystkie wcześniej wymienione plusy, ich zakup może być bardzo opłacalny. Jak jednak wybrać konkretny model? 

Markowe komputery poleasingowe Dell, Lenovo i nie tylko 

Jakiego rodzaju używany sprzęt cieszy się największą popularnością? Klienci stawiają zazwyczaj na te same marki, które interesują ich podczas zakupu nieużywanych urządzeń. Komputery poleasingowe Lenovo czy Dell sprzedają się bardzo często, a sklepy oferują bardzo wiele ich konfiguracji. 

Jeżeli chodzi o komputery poleasingowe Dell to najpopularniejsze modele są wyposażone w czterordzeniowy procesor Intel Core i5-6500 lub 6500T w połączeniu z 8 i 16 GB pamięci RAM. Zapewnia to bardzo przyzwoite osiągi, które sprawiają, że tego typu urządzenia świetnie nadają się zarówno do pracy, jak i rekreacji.

Wybierając komputery poleasingowe Lenovo, można zdecydować się na praktycznie te same konfiguracje sprzętu co w przypadku innych marek. Co ciekawe, najpopularniejsze obecnie używane urządzenia wyposażone są w dyski SSD, a nie HDD. Takie rozwiązanie zapewnia im między innymi o wiele szybszy rozruch, więc zdecydowanie warto je rozważyć. 

Najlepsze komputery używane – sprawdź sklep amso.pl

Decydując się na zakup sprzętu poleasingowego, zdecydowanie warto postawić na ofertę renomowanych sklepów specjalizujących się w tego typu urządzeniach. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dany komputer został odpowiednio fachowo sprawdzony i jest w pełni sprawny. Sklep AMSO zapewnia w tej kwestii pełne bezpieczeństwo, oferując na swoje poleasingowe komputery także gwarancje posprzedażową. 

Na amso.pl znajdziesz również bardzo rozbudowany asortyment liczący tysiące różnych modeli komputerów. Dzięki temu bez problemu znajdziesz sprzęt interesującej Cię marki i konfiguracji. Zachęcamy do sprawdzenia ich pełnej oferty!