Pikachu jako startowy Pokemon- jak to zrobić?

0
Pokemon GO aktualizacja

Podobnie jak w oryginalnych wersjach gry z serii Pokemon dostępnych na konsole przenośne, tak samo w Pokemon GO mamy do wyboru jednego z trzech startowych Pokemonów. Po pierwszym uruchomieniu gry i stworzeniu postaci, od razu na ekranie widzimy trzy stworki, z których musimy wybrać jednego. Są to: Squirtle (typ wodny), Charmander (typ ognisty) oraz Bulbasaur (typ trawiasty). Wybieramy jednego z nich, łapiemy w Poke Balla i już możemy rozpocząć właściwą przygodę z Pokemon GO.

Gracze jednak już rozgryźli zagadkę, jak zdobyć najpopularniejszego pośród Pokemonów, czyli elektrycznego Pikachu.

Jak znaleźć Pikachu?

Sposób na zdobycie Pikachu jest dość prosty, jednak wymaga od graczy odrobiny cierpliwości. Jeśli zobaczymy trzy startowe stworki, wystarczy je zignorować i oddalić się kawałek od miejsca, w którym się znajdują. Pokemony startowe będą się pojawiać kilkukrotnie, a ważne jest, by za każdym razem ignorować je i nie łapać ich do Poke Balla. Może powtórzyć się to trzy, pięć, sześć lub więcej razy, jednak w końcu pojawi się nasz upragniony Pikachu.

Żółty stworek będzie stał obok pierwszej trójki Pokemonów. Wystarczy go wybrać, złapać do Poke Balla i gotowe! Należy jednak pamiętać, że pozostałe Pokemony znikną i ponowne znalezienie ich nie będzie już takie proste, mimo, że powinniśmy spotkać je później stosunkowo szybko. Nie będą już jednak same do nas podchodzić.

Jak złapać dzikiego Bulbasaura, Charmandera, Squirtle’a lub Pikachu?

Gdy już zdecydujemy się wybrać swojego pierwszego startowego Pokemona, pozostałe z nich znikną. Będziemy mogli złapać je jak inne dzikie Pokemony.

Warto pamiętać, że Pokemonów typu wodnego (Water) należy szukać w pobliżu wody i zbiorników wodnych. Pokemony typu trawiastego (Grass) znajdziemy w lasach, parkach czy przy większych placach zabaw, natomiast stworki typu ognistego (Fire) często pojawiają się przy osiedlach lub na przedmieściach.

Warto też systematycznie sprawdzać zakładkę dostępną w prawym dolnym rogu ekranu. Zobaczymy tam sylwetki Pokemonów, które dostępne są w naszej okolicy. Może okazać się to bardzo pomocne.

Wszystkim osobom, które zdecydują się na podjęcie wyzwania w Pokemon GO, życzymy powodzenia i owocnych poszukiwań!

5/5 - (1 vote)