Pokemon GO – kolejne 7 porad dla graczy

0
Pokemon GO

Szał Pokemonów opanował cały świat, jednak aby stać się dobrym Trenerem, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach. Mamy dla Was kilka porad, dzięki którym zostanie mistrzem Pokemon, staje się możliwe!

  1. Punkty PokeStop nie są jednorazowe. Kiedy odwiedzimy PokeStopa staje się on  nieaktywny. Jednak nie na zawsze! PokeStopy po upływie określonego czasu (około  5 minut) znów się aktywują i dają nam możliwość zgarnięcia kolejnych bonusów.
  2. Nie ulepszaj Pokemonów zbyt wcześnie. Z rozwijaniem Pokemonów warto jest się wstrzymać do 20 poziomu Trenera. Zaoszczędzimy tym samym cenne zasoby jakimi są Candy (cukierki) i Stardust (gwiezdny pył). Z każdym poziomem Trenera, zwiększać się będzie również CP zdobywanych później Pokemonów. Tym samym awansując na kolejne poziomy, będziemy trafiać na Pokemony silniejsze od tych, które wcześniej ulepszyliśmy.
  3. Typ ataku ma bardzo duże znaczenie. Podobnie jak w tradycyjnych wersjach gier Pokemon, tak i w Pokemon GO ogromne znaczenie ma typ stworka, jakiego wystawiamy do walki. Warto pamiętać, że na przykład typ wodny będzie skuteczniejszy przeciw ognistemu, a elektryczny przeciw wodnemu. Zwykle ataki specjalne odpowiadają typowi Pokemona, a ataki szybkie reprezentują typ normalny.
  4. Niektóre Pokemony nie występują na każdym kontynencie. Tauros, Kangaskhan, Mr Mime oraz Farfetch’d są Pokemonami, które występują tylko i wyłącznie w wybranych miejscach na świecie. Tauros siedzi w Ameryce Północnej, Kangaskhan w Australii, Mr Mime w Europie, a Faefetch’d wyemigrował do Azji. Zdobycie tych Pokemonów jest jednak możliwe, gdyż mogą się one wykluć ze zdobytych jaj.
  5. Czasami warto wydać trochę kasy. Pokemon GO jest grą typu Free to Play, w której nie musisz wydać ani grosza by grać. Nie da się jednak ukryć, że chcąc wbić szybciej level, aż kusi żeby sięgnąć do wirtualnego portfela. Dodatkowe inkubatory stają się nieocenione, kiedy zaczynamy zdobywać coraz więcej jaj. Są one dostępne w sklepie za Pokecoins, a za te niestety trzeba zapłacić prawdziwą kasą. Nie przejmujcie się jednak, gdyż Pokecoins można zdobywać także na Arenach.
  6. Uważaj, by nie zmarnować Master Balla! Jeśli zdobędziemy owy przedmiot, musimy pamiętać by nie wyrzucać go pochopnie. Jest to najlepszy rodzaj Pokeballa jaki jest dostępy w grze. Jeśli go zdobędziemy, warto zachować go na złapanie w niego legendarnego Pokemona, którego może uda nam się znaleźć.
  7. Nie siedź w domu! Już wiadomo, że w Pokemon GO możemy grać nie wychodząc z domu, aktywując tylko Lure Module czy Incense. Siedząc w miejscu nie odwiedzimy jednak wielu ciekawych PokeStopów czy Gymów, a przede wszystkim trudno będzie wykluć jakiekolwiek jajo. Na spacerach spotkać możemy wielu ludzi grających w Pokemon GO, a nuż uda nam się z nimi porozmawiać na temat zdobytych przez nas Pokemonów.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zerknąć na pierwsze 7 porad dotyczących gry, koniecznie zajrzyjcie do naszego wcześniejszego artykułu.

5/5 - (1 vote)