Jak wybrać mysz komputerową?

0
mysz do komputera logitech-m510
Rate this post

Nie ignoruj zakupu odpowiedniej myszki komputerowej. Wysoki komfort użytkowania, wytrzymałość – obie te rzeczy są w cenie i są warte nawet kilkugodzinnego zastanawiania się. Dowiedz się na co zwrócić uwagę przy zakupie myszy komputerowej.

Mysz komputerowa – laserowa czy optyczna?

Myszy optyczne wykorzystują do działania diody świetlne. To one wysyłają sygnał, który odbija się od podłoża, by następnie mógł zostać odczytany przez małą kamerkę. Dzięki temu, zostaje określone miejsce gdzie znajduje się mysz, a ta informacja trafia do komputera. Taka technologia umożliwia pracę myszy na różnych powierzchniach. Sprawdzi się na zarówno na gładkim blacie biurka, jak i na nieco chropowatym obrusie. Przykładem takiego sprzętu może być optyczna mysz Logitech M185.

Z kolei myszy laserowe są nieco nowszymi odmianami myszy optycznych. Zamiast diod świetlnych typu LED wykorzystują diody laserowe. Taka technologia sprawia, że mysz laserowa jest bardziej precyzyjna i zapewnia doskonałą płynność ruchu niemal na każdej powierzchni. Przykładowy sprzęt? Laserowa mysz Logitech M510.

Mysz komputerowa – bezprzewodowa czy przewodowa?

Przewodowe myszy komputerowe komunikują się z komputerem za pomocą kabla podpiętego do portu USB lub PS/2. Takie połączenie gwarantuje pracę bez żadnych zakłóceń. Natomiast myszki bezprzewodowe działają w oparciu o Bluetooth lub Wi-Fi i wymagają zasilania bateriami. W każdym przypadku mysz posiada nadajnik, który podłącza się do komputera przez port USB. Dzięki łączności bezprzewodowej możemy korzystać z komputera siedząc np. na kanapie, oczywiście jeśli pozwoli nam na to zasięg myszy.

Mysz komputerowa – zwykła, czy z dodatkowymi przyciskami?

Jeśli jesteś standardowym użytkownikiem komputera, nie musisz wybierać myszki z dodatkowymi przyciskami. Warto jednak zwrócić uwagę na kształt sprzętu. Np. mysz Logitech M185 ma wygodny, wyprofilowany kształt, dzięki czemu korzystanie z komputera będzie jeszcze przyjemniejsze. Natomiast, jeśli mysz ma być Twoim cichym pomocnikiem przy pracy, pomyśl o dodatkowych możliwościach. Mysz Logitech M510 posiada przyciski Wstecz/Dalej, które pomogą Ci szybciej przewijać dokumenty i ulubione strony www. Ponadto, przyciski te można dowolnie skonfigurować do wykonywania innych czynności, jak np. do przełączania aplikacji. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwią Ci długą pracę.