PlayStation Now na PC – potwierdzone oficjalnie

0
PlayStation-Now-na-PC
Rate this post

Już niedługo ponad 400 gier z biblioteki PlayStation odpalimy na PC

Sony oficjalnie poinformowało na swoim blogu, że usługa Playstation Now będzie dostępna dla użytkowników komputerów osobistych (PC) z Windowsem. W pierwszej kolejności usługa zostanie uruchomiona w Europie, zaś później do reszty świata. Co do premiera Playstation Now nie podano dokładnych informacji, jednak więcej nowości spodziewamy się na PlayStation Meeting, która odbędzie się 7 września.

Co daje PlayStation Now dla użytkowników PC ? Dzięki tej usłudze, każdy z posiadaczy PC będzie mógł zagrać w każdą grę, która znajduje się w bibliotece PlayStation, bez konieczności posiadania konsoli. Dzięki tej usłudze steamujemy grę na PC, czyli nie jesteśmy jej posiadaczami tylko mamy do niej dostęp. A dokładniej tytuł zainstalowany jest na serwerach, a my jako gracze widzimy tylko obraz danej gry. Mamy nadzieję, że otrzymamy możliwość odpalenia wszystkich gier dostępnych na Playstation na każdym PC, nawet na bardzo słabym laptopie.

Sony informuje, że użytkownicy pecetów otrzymają dostęp do największych marek takich jak : Uncharted, God of War, Ratchet & Clank oraz wiele innych. Nie podano jednak ceny abonamentu usługi Playstation Now dla PC przypuszczamy jednak, że będzie taka sama jak na sprzętach Sony: 19.99 dolarów za 1 miesiąc lub 44.99 dolarów za 3 miesiące. Domniemamy również, że w ramach jednego abonamentu odpalimy gry PlayStation 3 i PlayStation 4 na PC oraz z PS3 na PS4.