Mafia III – Rozegranie akcji w 1968 roku – Skąd taki pomysł?

0
Mafia III - Akcja rozegrana w 1968 roku
Rate this post

Deweloperzy ze studia Hangar 13 wyjaśniają dlaczego akcja gry Mafia III rozegra się w 1968 roku.

Redaktorzy serwisu Gamespot wraz z twórcami Mafia III zdradzili nam kolejną porcję informacji dotyczących ich najnowszej produkcji. Dowiedzieliśmy się m.in. o umiejscowieniu akcji w 1968 roku (Nowe Bordeaux wzorowane na Nowym Orleanie). Główny scenarzysta Bill Harms rozwiał wszelkie wątpliwości wyjaśniając, że najważniejszym powodem wyboru daty 1968 był fakt, iż był to „szalony rok”.

– „To prawie jak alternatywna historia bohatera gry, czyli Lincolna Clay’a. Poniósł on wielką stratę i wszedł na ścieżkę zemsty. W mieście mamy spustoszenie oraz wielki chaos, co odzwierciedla to, co naprawdę działo się w tym czasie w całym kraju, również znajdującego się na krawędzi chaosu. Martin Luther King został przecież zamordowany, senator Kennedy zginął w wyniku zamachu…” – tłumaczy Bill Harms.
Haden Blackman, dyrektor kreatywny projektu w swoim wywiadzie dodał, że studio Hangar 13 rozważało również, by głównym bohaterem w Mafia III był gangster z Włoch. Ostatecznie ze względu na miejsce i czas akcji gry – zadecydowano by głównym bohaterem był czarnoskóry Lincoln.