Wymiana tych sprzętów usprawni działanie gier konsolowych

0
Rate this post

Zdarza się, że polecany przez wszystkich tytuł zawodzi. Niekiedy winna jest nie sama gra, ale problemy ze sprzętem, przez które nie sposób docenić grafiki, a sterowanie postacią jest utrudnione. Warto sprawdzić, czy posiadany kontroler, telewizor do konsoli i inne sprzęty nadają się do nowoczesnych gier.

Wypuszczane ostatnio tytuły mają coraz bardziej zaawansowaną grafikę i inne rozwiązania, które często pozostawiają w tyle nawet możliwości, jakie mają kilkuletnie telewizory do gier. Dlatego warto sukcesywnie wymieniać sprzęty na takie zoptymalizowane pod kątem nowszych tytułów i wyposażone w funkcje, które pozwalają się nimi w pełni cieszyć.

Kontroler dla mistrza

Sporo zmieniło się od czasów kanciastych kontrolerów od Pegazusa. Choć często starsze joysticki pasują również do nowszych konsol, to warto mieć też w kolekcji współczesne modele. Gracze często darzą starsze wersje swoich kontrolerów sentymentem, ale w rzeczywistości nie zawsze sprawdzają się one dobrze przy najnowszych grach, które wymagają precyzji i dużej szybkości. Bywa, że z czasem pad spowalnia, co może być trudne do wychwycenia przyzwyczajonej do niego osobie. Poza tym komfort gry zasadniczo poprawiają pady bezprzewodowe, dzięki którym można grać, wygodnie siedząc na kanapie, zamiast tuż przy samym ekranie. W przypadku niektórych gier siedzenie zbyt blisko telewizora może powodować ból oczu lub zawroty głowy, więc odsunięcie się nieco i korzystanie z bezprzewodowych padów może zrobić dużą różnicę dla komfortu gry.

Niektóre tytuły wymagają na tyle dużej zręczności, że dłonie trzymające pada szybko zaczynają w czasie gry boleć. Można wtedy wybrać odpowiednią podstawkę pod kontroler, która umożliwi bezwysiłkowe osiąganie lepszych wyników.

Telewizor do konsoli

Tytuły takie jak Wiedźmin 3 są znane z doskonałej grafiki. Nic nie zepsuje gry bardziej, niż telewizor do konsoli, który tego nie odzwierciedla. W starszym sprzęcie rzadko były brane pod uwagę potrzeby graczy. Dzięki rosnącej popularności konsol, obecnie istnieją już modele, które pozwalają regulować ostrość obrazu czy płynność ruchu. Inne mają specjalny tryb zmniejszający lagi w grze, a więc zawieszanie się obrazu, gdy sygnałowi zbyt dużo czasu zajmuje dotarcie do ekranu telewizora.

Ale nie oznacza to wcale, że telewizor bez takiego trybu będzie się gorzej nadawał do gier. Zobacz, które telewizory do konsoli najczęściej wybierają gracze: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-telewizorow-do-konsoli-top-6.bhtml

Większość testerów jest zgodna, że najlepiej sprawdzają się do gier telewizory z matrycą OLED, które mocno potaniały w ostatnich latach. Poza tym, że obraz pojawia się na nich szybciej, co ważne przy dynamicznych grach on-line, to kontrast jest właściwie nieskończony, przez co gracz widzi więcej niż jego koledzy, których telewizory są oparte na starszych technologiach. Warto też zwrócić uwagę na to, czy telewizor ma WI-Fi – jego brak utrudni granie w niektóre gry.

Dodatkowe gadżety

Zdarza się, że gra w dużej mierze opiera się na interakcji z innymi użytkownikami za pośrednictwem kamery czy słuchawek z mikrofonem. Bez nich gracz nie będzie w stanie cieszyć się grą i może się poczuć zawiedziony. Dlatego szczególnie przy tytułach typu shooter i grach MMO warto mieć pod ręką odpowiedni sprzęt do porozumiewania się z innymi graczami. Podstawą niech będą słuchawki z mikrofonem. Najlepsze są bezprzewodowe, bo pozwalają siedzieć w dowolnej odległości od konsoli.