Driftland: The Magic Revival oficjalnie zapowiedziany!

0
Driftland The Magic Revival
Rate this post

Stwórz swoje własne, magiczne imperium i zabaw się w boga w RTS-ie 4X! Driftland: The Magic Revival oficjalnie zapowiedziane na PC.

Inspirowany takimi hitami jak seria Civilization, Populus, Majesty i The Settlers, Driftland: The Magic Revival rozgrywa się w przepięknym świecie fantasy, na planecie rozczłonkowanej na dryfujące w przestrzeni wyspy. Czy uda Ci się wszystkie połączyć i zbudować własne królestwo? Zagraj w Driftland: The Magic Revival na PAX West!

Poznaj wyjątkowe połączenie strategii 4X w czasie rzeczywistym z god game, osadzone w magicznym uniwersum. Spróbuj wykorzystać dynamiczną topografię mapy, żeby zyskać przewagę na polu bitwy. Wyznaczaj swojej armii cele, zamiast bezpośrednio kontrolować każdą jednostkę. Poskramiaj dzikie stworzenia i pozwól swoim wojownikom ich dosiąść, aby zwiększyć siłę uderzenia swoich oddziałów i zyskać przewagę nad przeciwnikiem. A to wszystko zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w trybie wieloosobowym. Zostań wielkim magiem i buduj swą potęgę – stwórz niepokonane królestwo!

Grając w Driftland: The Magic Revival fani serii Civilization, Heroes of Might and Magic III, Age of Wonders III, Starcraft, Endless Legend, seria Settlers czy starszych gier w rodzaju Mega-Lo-Mania, Populus i Majesty, poczują się jak w domu. Jednocześnie biorąc to, co najlepsze z klasyków, najnowsza produkcja warszawskiego studia Star Drifters zaoferuje graczom wyjątkowe dla gatunku rozwiązania. Driftland: The Magic Revival to mieszanka 4X, RTS-a i god game, wzbogacona o świeże pomysły. Dynamiczna topografia terenu złożonego z zawieszonych w próżni wysp znacząco wpłynie na sytuację na polu bitwy. Oswajanie dzikich stworzeń i parowanie ich z wojownikami pozwoli na tworzenie zupełnie nowych jednostek bojowych. Zaś prowadzenie wszystkich działań na jednej mapie oraz korzystanie z widoku taktycznego, z możliwością dynamicznego dostosowywania dystansu, ułatwi zarządzanie swoim rozrastającym się imperium.

W świecie gry unoszące się w powietrzu wyspy zamieszkuje wiele frakcji i plemion, w skład których wchodzą cztery podstawowe rasy: ambitni ludzie, pracowite krasnoludy, pragmatyczne mroczne elfy i wielbiące naturę, dzikie elfy. Rozwijaj swoje królestwo, korzystając z jego ekonomicznego potencjału. Walcz z pojedynczymi barbarzyńcami lub stworami, a z czasem mierz się z coraz silniejszymi przeciwnikami: obozami rabusiów, i wreszcie całymi cywilizacjami.

Driftland: The Magic Revival nie posiada aktywnej pauzy. Zamiast bezpośredniego kontrolowania jednostek, wyznaczaj im cele taktyczne, aby móc skupić się na ważniejszych zadaniach. Pozyskuj nowe wyspy, łącząc je ze swoim terytorium za pomocą mostów lub portali – a jeśli dzieli je zbyt duży dystans, przybliż je zaklęciem. I pamiętaj – jako mag posiadasz mnóstwo czarów do dyspozycji, a ich rzucanie umożliwić Ci magiczna wieża. Za pomocą magii eksperymentuj z różnorodnymi typami terenu, twórz tunele i bramy, które pozwolą Ci przenosić się pomiędzy wyspami, i korzystaj ze swojej potęgi, aby łączyć wyspy.

Rozwijaj populację. Badaj każdą planetę w poszukiwaniu surowców. Pozyskuj pożywienie, złoto, punkty mocy, drewno, kamień, węgiel, stal i wiele innych. Korzystaj z tego, co zdobędziesz, aby konstruować coraz więcej typów budowli, ale jednocześnie uważaj, aby utrzymywać zdrowy balans.

Rekrutuj armię. Wyznaczaj cele i ustalaj priorytety. Rozwijaj jednostki, aby mogły zdobywać doświadczenie, nowe poziomy i umiejętności, poprzez umożliwianie im eksploracji, podnoszenie jakości ich siedzib i trening. Warto – weterani są w stanie oswajać i dosiadać smoki oraz inne latające stworzenia. Kransoludy natomiast potrafią konstruować latające jednostki.

O DRIFTLAND: THE MAGICAL REVIVAL

Planeta Driftland nigdy nie była spokojnym miejscem. Podzielona na walczące ze sobą o potęgę i wpływy ugrupowania, trwała, pogrążona w konfliktach… Aż w końcu wojna pomiędzy antycznymi, potężnymi magami sięgnęła punktu, w którym świat stanął w obliczu katastrofy. Wrogowie musieli się zjednoczyć, aby ocalić świat przed upadkiem. Użyli całej magii, jaką byli w stanie z siebie wykrzesać… ale było za późno. Planeta rozsypała się na kawałki. Magowie w ostatecznej próbie ratowania swojego świata rzucili potężne zaklęcie. Udało im się podtrzymać fragmenty planety, które uformowały niewielkie, dryfujące w przestrzeni wyspy.

Nastąpiły mroczne czasy. Upłynęły wieki, i wydawało się, że nie ma już szans na lepszą przyszłość… Ale pojawiła się iskierka nadziei. Na Driftland zauważono nowe źródła magii, które mogłyby przywrócić planetę do dawnego stanu. Magowie jednak się nie zmieniają i konflikt między nimi powrócił ze wzmożoną siłą – znów wybuchła wojna o władzę.

Jako jeden z potężnych magów pragniesz zagarnąć Driftland dla siebie. Byłbyś przecież najlepszym władcą, czyż nie? Jesteś lordem władającym magią, posiadasz własny zamek, wieżę, oraz małe królestwo, usytuowane na jednej z wysp. Nastąpił czas, abyś zbudował swą własną przyszłość – imperium, którego nikt nie powstrzyma. Eksploruj proceduralnie generowany świat, wydawaj rozkazy i ustalaj cele dla swojej armii. Rozwijaj królestwo, łącząc kolejne wyspy, aby skupić całą władzę w swoich rękach.

DRIFTLAND: THE MAGICAL REVIVAL – GŁÓWNE CECHY GRY:

  • Eksploruj, walcz i wydawaj rozkazy! Zamiast mikrozarządzania, wyznaczaj cele swojej wiernej armii.
  • 4X, RTS i god game. Unikalne rozwiązanie, łączące zróżnicowane elementy rozgrywki.
  • Dynamiczna topografia. Podzieloną na dryfujące wysepki planetę przed ostatecznym rozpadem powstrzymują potężne, antyczne zaklęcia.
  • Rozgrywka, która nigdy się nie nudzi. Dostosuj złożoność i poziom trudności map i scenariuszy do własnych preferencji.
  • Władaj Driftland – zbuduj imperium! Rozwijaj swoje królestwo, zbieraj surowce, stając się potężnym magiem, i łącz rozdzielone fragmenty planety.
  • Kampania dla pojedynczego gracza i wieloosobowa! Czy samotnie, czy z innymi graczami, Driftland: The Magic Revival to niezwykłe doświadczenie.
  • Oswajaj dzikie stworzenia. Twórz zupełnie nowe jednostki bojowe, parując wojowników ze stworzeniami.
  • Wszystko na jednej mapie. Zarządzaj swym imperium i walcz w tym samym widoku taktycznym, z możliwością swobodnego dostosowywania dystansu.

Aby śledzić informacje związane z grą, odwiedź oficjalną stronę: http://www.stardrifters.com/driftland/, a także Facebooka i Twittera.

O Star Drifters

Star Drifters to niezależne studio zajmujące się tworzeniem gier, którego siedziba mieści się w Warszawie. Firma została założona w 2014 roku przez dwóch weteranów branży: Michała Sokolskiego i Krzysztofa Jakubowskiego. Przez niemal dwie dekady pracowali nad licznymi tytułami przeznaczonymi na wszystkie wiodące platformy i zdobyli ogromne doświadczenie w produkcji gier i zarządzaniu. Przed utworzeniem Star Drifters, w 2000 roku uformowali studio Tatanka. Dwa lata później wspólnie założyli CI Games (City Interactive), firmę odpowiedzialną za tytuły takie jak Lords of the Fallen, Sniper Ghost Warrior i wiele innych. Misją Star Drifters jest tworzenie wciągających, stanowiących wyzwanie gier, które się nie nudzą, i które pozostaną w pamięci graczy na długi czas.