Czy opłaca się kupić laptop do grania w gry?

0
Neon portrait of a bearded man wearing headphones on the neck, parka, backpack, mate sunglasses holding a gamer laptop in hands. Hacker portrait
Rate this post

W życiu każdego gracza przychodzi moment, w którym zaczyna on zastanawiać się nad inwestycją w sprzęt komputerowy. Oczywiście specjalnie dopasowany do jego indywidualnych potrzeb i granych gier. Obecny rynek elektroniki jest bardzo interesujący; dostępnych jest wiele specjalistycznych komputerów, tabletów i akcesoriów umożliwiających graczom jeszcze lepsze emocje. Niezależnie od budżetu, każdy amator gier komputerowych znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Teraz tylko należy odpowiedzieć sobie na pytanie; czy opłaca się kupić specjalistyczny sprzęt, aby grało się jeszcze lepiej?

Indywidualne odczucia

Tak naprawdę wszystko zależy od gracza. Jeśli w jego głowie pojawiła się myśl o zakupie specjalistycznego sprzętu, to oznacza to, że jest on mu w pewien sposób potrzebny. Granie w gry, to nie tylko rozrywka, ale bardzo często sposób na pozyskanie dodatkowego źródła dochodu lub odreagowanie ciężkiego dnia w pracy. Inwestycja w rozwój swoich umiejętności, które pozwalają na zarobienie pieniędzy, to dobry i uzasadniony wydatek. Nawet jeśli granie w gry jest tylko i wyłącznie formą miłego spędzania czasu, a gracz może pozwolić sobie na zakup profesjonalnego sprzętu, to nic nie powinno stanąć mu na przeszkodzie. Jednakże wybrany laptop powinien być dobrze poznany przed dokonaniem transakcji. Obecny rynek elektroniki pełen jest komputerów dopasowanych do konkretnego rodzaju gier. 

Na co zwrócić uwagę, kupując odpowiedni komputer? 

Przed dokonaniem zakupu gracz powinien dobrze poznać swoje potrzeby. E-sport to kosztowne zajęcie, w którym nie ma miejsca na niepotrzebne pomyłki. Choć na pierwszy rzut oka dobór odpowiedniego sprzętu może okazać się ciężkim wyzwaniem, to nie należy się zrażać. Dynamicznie zmieniająca się technologia z pewnością nie ułatwia zadania. Na co w takim razie powinno zwrócić się uwagę, kupując profesjonalny, gamingowy sprzęt? 

  • Pojemność pamięci podręcznej RAM.
  • Rodzaj karty graficznej- najlepiej, aby jej wartość była pomiędzy 8, a 16 GB. Warto wiedzieć, że obecnie na rynku dostępne są specjalne karty graficzne umożliwiające rozrywkę z najnowszymi grami 3D. 
  • Moc procesora graficznego – polecane są procesory posiadające przynajmniej cztery rdzenie. Przed zakupem zalecane jest sprawdzenie kompatybilności z innymi podzespołami oraz płytą główną. 
  • Dysk przeznaczony specjalnie dla graczy.

Przemyślany wybór 

Decyzja o zakupie gamingowych, najnowszych technologii może być podjęta pod wpływem chwili lub emocji. Natomiast wybór tego, jedynego sprzętu musi być przemyślany. Żaden gracz nie chce tracić czasu na zbędne wymienianie, sprzedawanie lub szukanie innych możliwości; dlatego laptop lub dla zwolenników innych rozwiązań – tablet – powinien być wcześniej dopasowany do potrzeb gracza. Warto przemyśleć, czy w przypadku danej osoby lepiej sprawdzi się procesor Intel Core, czy może AMD Ryzen. Tak samo jest z częstotliwością taktowania, którą powinno się kierować, kupując odpowiedni procesor. Wybór dysku również prostym zadaniem nie jest; gracz musi zdecydować się pomiędzy HDD oraz SSD. Być może w przypadku danej osoby lepiej sprawdzi się PS5 niż komputer PC. 

Podsumowując; zawsze opłaca się inwestować w swoją pasję oraz dodatkowe źródła dochodu. Jeśli gracz czerpie przyjemność z grania i kreowania swojego wirtualnego świata, to nowoczesny sprzęt gamingowy jest właśnie dla niego.