Aktualizacja do Minecrafta, czyli niedźwiedzie polarne, buraki i proporce!

0
Minecraft
Rate this post

Darmowy dodatek i płatna aktualizacja do Minecraft już w drodze!

Płatny dodatek do Minecraft

Płatny pakiet The Chinese Mythology Mash-Up przeznaczony dla wersji konsolowej Minecraft trafi do graczy już 4 października. Cały dodatek wzorowany jest Dalekim Wschodem, w skład którego wchodzą starożytne miasta, rzeźby, kwitnące drzewa wiśni oraz ogromny smok. Po instalacji dodatku w grze znajdziemy również 41 nowych skinów, 13 dodatkowych utworów oraz specjalną mapę przeznaczona do Battle Mini Game.

Cena płatnego rozszerzenia do Minecraft to 5 dolarów (ok. 20 zł).

Darmowy dodatek do Minecraft

Darmowa aktualizacja do Minecraft doda do gry arktyczny klimat, a na mapach pojawią się niedźwiedzie polarne. Ciekawą nowością są struktury w formie ingloo oraz skamieniałości ukryte pod ziemią. To jednak nie koniec nowości. Twórcy zadbali również o prowiant i w grze pojawią się buraczki, z których będzie można przygotować zupę.

Dla budowniczych również coś się znajdzie. Aktualizacja do Minecraft doda do gry nowe typu bloków: End Bricks, Grass Path, Frosted Ice, Magma, Nether Wart Block, Red Nether Brick i Bone Block.

Wymienione powyżej nowości dostępne będą na Xbox One już 4 października, a na pozostałych konsolach dzień później.

Nowa zawartość dla wersji PC

Nie tylko konsolowi gracze mogą cieszyć się z nadchodzących nowości. Już 28 września specjalnie dla graczy PC/Mac wychodzi aktualizacja 1.11 – The Exploration Update, w której dodani zostaną wrogo nastawieni mieszkańcy Woodland Mansions, zwani Illagers. Nowy wróg będzie posługiwał się magią oraz przywoływał latające impy.

Wolicie eksplorować świat zamiast walczyć z dzikim plemieniem? To nie problem! W nowej aktualizacji będzie można nabyć od kartografów mapy umożliwiające znalezienie specjalnych monumentów w oceanie oraz Woodland Mansions. W ich okolicy ukryte będą skarby.

Zmodyfikowany zostanie system przechowywania przedmiotów, a do gry dojdą specjalne skrzynki. Aktualizacja doda również do gry lamy, które będą pomagały transportować nasz ekwipunek.