Battlefield 1 – bronie dostępne w grze

0
Battlefield 1

Ogromny wybór broni w Battlefield 1

EA podało dość sporą dawkę informacji na temat broni, które będą dostępne w grze Battlefield 1. Dowiedzieliśmy się, że w tytule znajdzie się wiele rodzajów broni palnej, np. ogromne RKM-y czy karabiny szturmowe.

Giwery w Battlefield 1 zostały podzielone na sześć kategorii :

  • Strzelby (idealne na bliskie odległości),
  • Karabiny snajperskie (chyba nie trzeba tłumaczyć),
  • Pistolety maszynowe (szybkostrzelne i skuteczne na małym dystanse),
  • Karabiny samopowtarzalne (zbalansowane, o dużej mocy obalającej),
  • Lekkie karabiny maszynowe (dobre na średnie odległości),
  • Broń osobista (czasem może wyciągnąć z opresji).

Każda z powyższych kategorii będzie zawierała mnóstwo przeróżnych modeli, choć dokładnej liczby niestety nie zdradzono. Electronic Arts wzięło do serca prośby swoich fanów, które dotyczyły setek dodatków i akcesoriów, w których nieźle można było się zaplatać. W Battlefield 1 dostaniemy gotowe zestawy dla każdej giwery, którą możemy zmodyfikować. Każda z nich dostanie maksymalnie trzy gotowe zestawy.

W Battlefield 1 mamy możliwość walki wręcz i w tym przypadki EA zadbało o kilka broni o różnej szybkości ataku oraz obrażeniach. Niektóre z nich będą pełnić rolę narzędzi, którymi przetniemy drut kolczasty, zniszczymy barykadę a nawet uszkodzimy lekki pojazd. Do dyspozycji będziemy mieli również bagnety, które założymy na broń palną aby wykonać szarże na wroga.

Dorzucono również kilka ciekawych informacji na temat grantów. Do dyspozycji będziemy mieć granaty odłamkowe, gazowe oraz zapalające. Te drugie z nich będą zadawać małe obrażenia, lecz chmura dymu nie raz obroni nasz tyłek, zaś zapalające – będą odejmować większą liczbę punktów życia, ale mają krótki okres działania.

To by było na tyle jeżeli chodzi o bronie dostępne w Battlefield 1. W ramach przypomnienia premiera Battlefield 1 została przewidziana na 21 października 2016 na komputery osobiste (PC) oraz konsole Xbox One i PS4.

5/5 - (1 vote)